הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך:23.09.11

 

ISMP –Medication Safety Alert- לתאריך 08.09.2011
Medication Safety Alert לתאריך 08.09.2011
בדיקת אסטמה במהלך ההיריון מפחיתה את הסיכון ללדת תינוק במשקל נמוך
מתן טיפול מתאים למחלת האסטמה במהלך ההיריון – בהתבסס על מדידה ישירה של הדלקת בדרכי האוויר, עשויה להקל על המחלה המהווה גורם תורם ללידת תינוקות במשקל נמוך.
נראה כי בדיקות סקר אינן מפחיתות את הצורך בביצוע ניתוחים לכריתת שד
בדיקות סקר לאיתור סרטן השד אינן מפחיתות את שיעור הניתוחים המבוצעים לכריתת שד, כך עולה ממחקר תצפית שנערך בנורווגיה ופורסם ב- BMJ.
מהו הטיפול המומלץ עבור מחסור חריף בסידן במבוגרים?
• אין כיום קווים מנחים לאומיים הדנים בטיפול במחסור סידן (hypocalcaemia) וקיימים הבדלים ניכרים באופי הטיפול הניתן בבתי החולים השונים בבריטניה. ההנחיות במסמך הבא משקפות את הפרקטיקה הנהוגה בבית החולים הלימודי בלידס (השייך ל- NHS).
האם טיפול ב- Anti–IL-12/23 גורם לתופעות לוואי קרדיווסקולאריות חמורות?
עורכי המחקר לא מצאו כל עלייה מובהקת סטטיסטית בסיכון ומומחים שונים לא הצליחו להגיע להסכמה בנוגע לתוצאות המחקר.
ה- NICE מפרסם הערכה סופית על הטיפול ב- ticagrelor עבור ACS
ה- NICE מפרסם את הערכתו הסופית על הטיפול ב- ticagrelor עבור acute coronary syndromes ומציין כי ticagrelor בשילוב עם מינון נמוך של אספירין מומלץ לטיפול של עד 12 חודשים עבור חולי ה- ACS המבוגרים הבאים
אנשים עם Xanthelasmata מציגים סיכון גבוה ללקות במחלות לב
אנשים עם - xanthelasmata –מצבורי שומן צהבהבים ושטוחים המופיעים על העפעפיים ומורכבים בעיקר מ- cholesteryl esters – מציגים סיכון מוגבר לסבול מבעיות לב, כך עולה ממחקר שפורסם ב- BMJ.
טיפול המשכי למיגור חיידק ה- H. pylori
הסקירה הבאה, שפורסמה ב - Drug and Therapeutics Bulletin ,DTB מנתחת את הבטיחות והיעילות של טיפול המשכי המיועד למיגור החיידק H. pylori.
האם טיפול בגורמי הסיכון הקרדיווסקולאריים משפר את התפקוד המיני?
שינוי בהרגלי החיים או תרופות המטפלות בגורמי סיכון קרדיווסקולאריים יכולים לשפר את התפקוד המיני ואת הקושי להגיע לזקפה, כך עולה ממטא-אנליזה שפורסמה ב- Archives of Internal Medicine.
סקירה: טיפולים תרופתיים ולא תרופתיים ל- ADHD במבוגרים
הסקירה הסיסטמטית והמטא אנליזה שפורסמה על ידי ה- Canadian Agency for Drugs and Technologies in Health ,CADTH מנסה לענות על השאלות הבאות
laser enucleation לפחות שווה ערך לניתוח לכריתת הערמונית
הוצאת גרעינים מתאי בלוטת הערמונית באמצעות לייזר המבוסס על היסוד הכימי הולמיום -Holmium laser enucleation of the prostate ,HoLEP, יעילה ואף דורשת מספר קטן יותר של טיפולים חוזרים לאחר 7 שנים בהשוואה ל- transurethral resection of the prostate ,TURP, כך מראה מחקר חדש מניו-זילנד.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007