הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שינה על הגב בליל ההיריון האחרון מגבירה את הסיכוי ללדת עובר מת
24.06.11


נשים הנוהגות לישון על הגב במהלך ההיריון מצויות בסיכון מוגבר ללדת עובר מת בהשוואה לנשים הנוהגות לישון על צידן השמאלי, כך עולה ממחקר מקרה-ביקורת שפורסם בכתב העת BMJ.
מחברי המחקר מניו-זילנד השוו על פי גיל ההיריון 155 נשים שילדו עובר מת בשבוע ה- 28 להיריון או מאוחר יותר, עם 310 נשים בהיריון שלא ילדו עובר מת. לאחר תקנון רב משתני, נמצא כי נשים שדיווחו כי נהגו לישון בתנוחות אחרות מאשר על צידן השמאלי בליל ההיריון האחרון שלהן, הציגו סיכון גבוה פי 2 ללדת עובר מת, בהשוואה לנשים שנרדמו על צידן השמאלי. שינה על הגב נמצאה כאחראית למרבית העלייה בסיכון.
מחברי המחקר ציינו כי שכיבה פרקדן עשויה להוריד את תפוקת הלב וריווי החמצן של העובר.
העורכים סיכמו: "למרות שהמסר לאמהות לישון על צידן השמאלי חסר נזק וככול הנראה מועיל, יש לראות את המחקר הנוכחי ככזה המציג היפותזה הדורשת תיקוף ואישור."

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007