הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 14.01.11

 

אספירין - השפעות מיטיבות חדשות
מחקר חדש המתפרסם בעיתון Lancet מדווח על השפעות מיטיבות של אספירין בהקטנת הסיכון לתמותה כתוצאה מסרטן.
קווים מנחים לניתוח לכריתת השקדים
קווים מנחים מבוססי ראיות המציינים כיצד ניתן לזהות ילדים שצריכים (ושלא צריכים) לעבור ניתוח לכריתת השקדים (tonsillectomy) פורסמו לאחרונה בכתב העת Otolaryngology — Head and Neck Surgery.
היעילות הקלינית של תרופות אנטי-ויראליות לטיפול בפנדמית האינפלואנזה
הסקירה הנוכחית בוחנת את הראיות ליעילות הקלינית והסכנות הטמונות ב- oseltamivir וב- zanamivir לטיפול ולמניעת פנדמית האינפלואנזה (H1N1 ו- pandemic influenza A - H5N1).
מרבית התרופות האנטי אפילפטיות קשורות לעלייה בסיכון לשברים
מרבית התרופות האנטי אפילפטיות קשורות לעליה בסיכון לשברים לא טראומתיים.
מינון גבוה של חומצת השומן Omega-3 מוריד את רמות הטריגליצרידים
מינון גבוה מהמומלץ של חומצות השומן Omega-3, מוריד את רמות הטריגליצרידים בקרב אנשים עם היפר-טריגליצירידמיה בינונית, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת המקווןAmerican Journal of Clinical Nutrition.
קווים מנחים חדשים לטיפול ב- MRSA
ה- Infectious Diseases Society of America פרסם לאחרונה את הקווים המנחים הראשונים לטיפול ב - methicillin-resistant Staphylococcus aureus ,MRSA.
Tinidazole ו- Metronidazole מציגים יעילות דומה כטיפול ל- vaginosis
Tinidazole אינה יעילה יותר מ- Metronidazole עבור הטיפול בדלקת חיידקית בנרתיק (bacterial vaginosis) – ממצא המעיד כי ישנו עדיין צורך בפיתוחם של טיפולים חדשים למחלה.
חציית טבליות אינה מדויקת ואף מסוכנת, כך מציע מחקר חדש
חוקרים מזהירים כי חוסר הדיוק של חציית טבליות עשוי להשפיע על המינון הטיפולי ואף להשפיע קשות על בריאות המטופלים. האזהרות פורסמו בעקבות מחקר שמצא כי המינון המצוי בחלקים החצויים עשוי לסטות ביותר מ- 25% מהמינון המומלץ.
תרופות להפסקת עישון משקיטות אזורים במוח האחראים על תשוקה
תרופות להפסקת עישון משנות את הדרך בה המוח מגיב לאותות הקשורים בעישון ובכך מאפשרות לעמוד בפני התשוקה לעשן, כך הציעו חוקרים מארה"ב.
הקשר שנמצא בין החיסון נגד MMR ואוטיזם התבסס על מידע שגוי
המחקר השנוי במחלוקת שמצא קשר בין החיסון נגדmeasles mumps and rubella ,MMR ובין אוטיזם התבסס על מידע שגוי ש"יוצר בבית הספר לרפואה בלונדון", כך עולה מדיווח שפורסם ב- British Medical Journal.
פרוטאינוריה מגבירה את הסיכון לפגיעה חריפה בכליות
פגיעה חריפה בכליות (Acute kidney injury - AKI) מגבירה את הסיכון ל - end-stage renal disease ,ESRDולתמותה עקב גורמים כלייתים. הפגיעה נוצרת פעמים רבות באופן יטרוגני (עקב שימוש בתרופות או על ידי צבענים הניתנים לפני בדיקות דימות) ולכן היא למעשה ניתנת למניעה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007