הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 24.12.10

 

ISMP –Medication Safety Alert- לתאריך 16.12.2010
Medication Safety Alert לתאריך 16.12.2010
בקרוב: רוקח יוכל לרשום מרשם המשך ללא צורך ברופא
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק 'מרשם רוקח' המאפשר לרוקחים לתת 'מרשמי המשך' לתקופה של עד שישה חודשים לחולים כרוניים, וכן לתת מרשמים לשורה של תרופות, לטיפול במחלות קלות.
השוואת הבטיחות של תרופות לשיכוך כאבים בקרב מבוגרים עם דלקת פרקים
מחקר שפורסם ב- Archives of Internal Medicine טוען כי טיפול באופיואידים מגביר את הסיכון היחסי לאירועים שונים בהשוואה לטיפול ב- NSAIDs לא סלקטיביים.
האם תוספים של DHA יעילים לטיפול במחלת האלצהיימר?
Docosahexaenoic acid ,DHA הינה חומצת שומן מסוג אומגה 3 המצויה בעיקר בדגים או מושגת בכמויות קטנות במיוחד באמצעות חילוף חומרים של alpha-linolenic acid המצויה בצמחים.
ynet: מנכ"ל משרד הבריאות הורה: יפוטר מנכ"ל מאוחדת
משרד הבריאות מאמץ את הקו הנוקשה של מבקר המדינה: המנכ"ל רוני גמזו מורה לדירקטוריון מאוחדת לפטר את מנכ"ל הקופה שמואל מועלם מתפקידו תוך 21 יום.
האם Etanercept יכולה להיות אופציה טיפולית לאסתמה בינונית/חמורה?
התרופה האנטי דלקתית etanercept לא נמצאה יעילה לטיפול באסטמה בינונית/חמורה, כך דיווחו חוקרים בכתב העת המקוון European Respiratory Journal.
התרופה Xgeva של חברת Amgen מלהיבה את האנליסטים
מניותיה של חברת Amgen נסקו לאחר שהחברה הציגה תוצאות מרשימות ממחקר late-stage שהראו כי denosumab משפרת משמעותית את השרידות ללא גרורות של גברים עם סרטן הערמונית, בהשוואה לפלסבו.
פעילות גופנית במהלך הבגרות המוקדמת מסייעת לשמירה על משקל תקין בגיל העמידה
מבוגרים צעירים העוסקים בפעילות גופנית עולים פחות במשקל לאחר הכניסה לגיל העמידה, כך עולה ממחקר שארך 20 שנה ופורסם בכתב העת JAMA.
חוקרים הצליחו להפוך תאי גזע לתאי לבלב ומעי
תאי גזע מסוגלים להפוך לתאי הלבלב הנדרשים לצורך טיפול במחלת הסוכרת, ולשכבות מורכבות של תאי מעי. כך דיווחו חוקרים בשני מחקרים שנערכו לאחרונה.
חיסון נגד RSV מומלץ לתינוקות עם מחלת לב או ריאות
תינוקות הנולדים עם סוגים מסוימים של מחלות לב או ריאות צריכים לקבל חיסון נגדrespiratory syncytial virus (RSV), כך ממליצה וועדה מייעצת ממשלתית בבריטניה.
אולטרא-סאונד טראנס-וגינאלי יעיל כבדיקת סקר לאיתור סרטן הרחם
בדיקת סקר אולטרא-סונוגרפית מציגה רגישות גבוהה בקרב נשים בגיל הבלות לאיתור סרטן הרחם, כך עולה ממחקר מקרה-ביקורת שפורסם ב- Lancet Oncology.
חברת Lilly מפסיקה מחקר לטיפול במלנומה לאחר מקרי מוות
חברת Eli Lilly הודיעה כי היא מספיקה את המחקר הקליני בתרופה tasisulam המיועדת לטיפול בסרטן העור לאחר ש- 12 משתתפים במחקר מתו.
האם ישנו קשר בין דיכאון ובין מחלות כלי דם?
מחקר פרוספקטיבי מצא כי טרשת עורקים אינה משפיעה על היארעות דיכאון אך לא ענה על השאלה האם מחלות כלי דם קשורות בהופעה מאוחרת של דיכאון.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007