הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 17.12.10

 

רשימות מסרטנים מעודכנות לאוקטובר 2010
הרשימות והחמרים המסרטנים המפורסמים כאן הוא פרי עבודתה של וועדת מומחים בינמשרדית לחומרים מסרטנים מוטגנים וטרטוגנים.
ה- Surgeon General מפרסם דו"ח בנוגע לעישון
מהדו"ח ה-30 של ה- Surgeon General בנוגע לעישון "כיצד עשן הסיגריות גורם למחלות" עולה כי העישון אחראי לכמעט אחד מתוך כל חמישה מקרי מוות ולהוצאות של כ- 200$ ביליון למערכת הבריאות.
האם עישון פאסיבי גורם לאובדן שמיעה?
מעשנים פאסיביים מצויים בסיכון מוגבר לסבול מאובדן שמיעה, כך עולה מדיווח חדש.
מינון נמוך של אספירין אינו משפיע על תוצאות הבדיקות לאיתור דם סמוי בצואה
יתכן כי אספירין, המצוי כרגע ברשימת התרופות מהן מומלץ להימנע טרם ביצוע בדיקת סקר לאיתור דם סמוי בצואה, אינו משפיע על הבדיקה האימונו-כימיקלית. כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת JAMA.
ניתן לאבחן מחלות תורשתיות של העובר באמצעות בדיקת דם של האם
בקרוב יוכלו הורים לעתיד לדעת האם ילדם שטרם נולד מועד ללקות במחלות תורשתיות. זאת בעקבות פיתוח של טכניקה לא פולשנית המסוגלת למפות את הגנום של העובר המתפתח כולו.
האם אכילת פירות וירקות עוזרת למנוע סרטן?
לאכילת פירות וירקות טריים ישנה השפעה מועטה על הסיכון ללקות בסרטן, בהשוואה לאלכוהול והשמנה חולנית, כך עולה מדיווח חדש.
השפעת לקיחת Levothyroxine לפני השינה על רמות הורמון הטירואיד
לקיחה של Levothyroxine לחולי לפני השינה אצל חולים הסובלים מהיפוטירואידיזם משפרת את רמות הטירוקסין החופשי וה- total triiodothyronineבהשוואה ללקיחה בלילה של התכשיר.
חולים במחלות נדירות מאובחנים פעמים רבות באופן שגוי במשך שנים
מחצית מכלל המטופלים בבריטניה החולים במחלות נדירות מקבלים אבחנה ראשונית שגויה ומחכים שנים לקבלת אבחנה נכונה, כך עולה מדו"ח חמור שפורסם על ידי ה- Rare Disease UK.
השפעת התכנית הלאומית לחיסון נגד ה- Human Papillomavirus באוסטרליה
שיעור היבלות הגניטליות (genital warts) ירד הן בקרב נשים צעירות והן בקרב גברים הטרוסקסואלים בעקבות תכנית החיסון של נערות ונשים בגילאים 12-26.
השוואה בין Metformin ואינסולין לטיפול בסוכרת היריון
היפרגליקמיה של האם גורמת לסיבוכים בפרק הזמן הסמוך ללידה ובמיוחד למקרוזומיה של העובר – המוגדרת כמשקל לידה הגבוה מ- 4000 או 4500 גר', כלומר משקל גבוה יחסית לגיל הלידה.
טיפול יומי באספירין מביא לירידה בתמותה מסרטן
טיפול יומי באספירין מביא להפחתה בסיכון לתמותה ממספר סוגים נפוצים של סרטן, וזאת נוסף על היתרונות הידועים של הטיפול להפחתת הסיכון לסרטן המעי הגס.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007