הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 01.10.10

 

אזהרה: יש לנטר את בטיחותם של החיסונים נגד נגיף האינפלואנזה בקרב ילדים
ה- MHRA פרסם לאחרונה מכתב המבקש מהרופאים לסייע בניטור בטיחותו של החיסון העונתי נגד נגיף האינפלואנזה בילדים.
linaclotide לטיפול בתסמונת המעי הרגיז/עצירות משיגה תוצאות מרשימות ב- Phase III
החברה הספרדית Almirall ושותפתה Ironwood Pharmaceuticals הציגו תוצאות חיוביות שעלו מהמחקר בתרופה linaclotide המיועדת לטיפול בתסמונת המעי הרגיז ובעצירות.
FDA:מגבלות חדשות על הטיפול ב- Rosiglitazone, באירופה משעים הטיפול בתרופה
ה- FDA הודיע כי הוא מטיל מגבלות על הטיפול בתרופה rosiglitazone ,Avandia בעוד שסוכנות התרופות האירופאית (European Medicines Agency) המליצה על הפסקת השימוש בתרופה וזאת בעקבות חששות כי הטיפול בה מגביר את הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים.
הדבקה ב- adenovirus קשורה להשמנה חולנית בילדות
הורים עשויים לשאול לגבי מחקר שפורסם בכתב העת Pediatrics ומצא קשר בין המצאות נוגדנים נגד adenovirus-36 ובין השמנה בגיל הילדות.
עלויות מחלת הדמנציה יגיעו לשיא של 600$ ביליון השנה
עלויותיה של מחלת הדמנציה ברחבי העולם, קרי טיפול סוציאלי, עלויות הטיפול הרפואי וחשבונות שלא ישולמו על ידי קרובי המשפחה יעלו על 1% מהתוצר הלאומי הגולמי של שנת 2010 (604$ ביליון) וממשלות רבות אינן ערוכות להתמודדות עם הבעיה.
זיהומים בגוף הזגוגי של גלגל העין לרוב קשים לאבחנה, ועמידים למגוון תרופות
חולים המצויים לפני ניתוח עיניים מטופלים לרוב באנטיביוטיקה מקומית שמטרתה לא רק להפחית את המיקרופלורה שעל שטח העינית (ocular surface), אלא גם להביא לרמות תרופה בלשכה הקדמית שיגנו על הגוף הזגוגי (vitreous humor).
מדד יעיל לבדיקות סקר לסוכרת היריון
היקף מותניים רחב ורמות גבוהות של טריגליצרידים הינם מדדים יעילים לניבוי סוכרת היריון, כך מציעים חוקרים.
אושרה התרופה הפומית הראשונה למניעת חזרות של טרשת נפוצה
ה- FDA אישר את התרופה fingolimod ,Gilenya, התרופה הפומית הראשונה המיועדת לטיפול בצורות חוזרות של טרשת נפוצה (multiple sclerosis).
תוספת Clopidogrel לטיפול ב- PPI אינה מגבירה את הסיכון הקרדיווסקולארי
תוספת של clopidogrel לטיפול במעכבי משאבות פרוטונים [proton-pump inhibitor ,PPI] אינה מגבירה את הסיכון הקרדיווסקולארי, בהשוואה לסיכון הנצפה עבור טיפול ב- PPI בלבד.
קווי הנחיה חדשים לחיסוני השפעת העונתית לחורף 2010-2011
חיסוני השפעת הנוכחית שונים במקצת מחיסוני העונה הקודמת. החיסון השנה מגן בעיקר מפני 3 וירוסים עיקריים:H1N1, H3N2, וירוס B.
חיסון השפעת יכול למנוע כחמישית מהתקפי הלב
ממצאי מחקר חדש מצביעים על כך כי מתן חיסון השפעת העונתי מוריד את הסבירות ללקות בהתקף לב (MI) ראשון בכ 19%.
Avastin של חברת Roche נכשלה במחקר נוסף בסרטן המעי הגס
חברת Roche ספגה אכזבה נוספת הקשורה בתרופה Avastin לאחר ששוברת הקופות האונקולוגית נכשלה במחקר נוסף שבחן את יעילותה בטיפול בסרטן המעי הגס.
ה- EMA ממליצה על השעיית הטיפול בתרופה Octagam בכל מדינות האיחוד
סוכנות התרופות האירופאית (European Medicines Agency) הודיעה כי היא ממליצה על השעיית אישור השיווק של התרופה Octagam שהינה אימונוגלובולין אנושי נורמאלי (human normal immunoglobulin, Octapharma GmbH) ועל איסוף התרופה הנמצאת כעת על המדפים באירופה.
מחסור בתרופות מסכן חולים
המחסור בתרופות יש לו השלכות קריטיות על החולה גם מבחינת הטיפול וגם בגלל הסכנה לטעויות תרופתיות, זאת על פי דיווח שהועבר ל-ISMP.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007