הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 22.09.10

 

תרופות היפנוטיות ותרופות נגד חרדה מגבירות את הסיכון לתמותה
מחקר קנדי שפורסם ב- Canadian Journal of Psychiatry מצא כי תרופות המיועדות לטיפול בנדודי שינה וחרדה עשויות להגביר את הסיכון לתמותה ב- 36%.
חוקרים מצאו תרופות אנטיפטוגניות לטיפול ב-MRSA
דר' מנחם שוהם מקליבלנד זיהה תרופות אנטיפטוגניות אשר ללא הריגת הפטוגן הופכים את חיידקי ה- MRSA לחיידקים בלתי פגיעים ע"י מניעת שחרור הטוקסינים שגורמים לתחלואה.
עישון פוגע גם בייצור הזרע
עישון פוגע בייצור הזרע והוא אף עשוי להפחית את מספר התאים בבלוטות המין (גונדות) של עוברים, כך עולה ממחקר חדש.
FDA הודיע על מעקב המתבצע על ACTOS Pioglitazone
FDA הודיע על מעקב המתבצע על ACTOS Pioglitazone בגלל החשש לעלייה בסיכון לסרטן שלפוחית השתן למטופלים חולי סכרת הנוטלים אותו.
MHRA: לטיפול בקורטיקוסטרואידים בשאיפה עשויות להתלוות השפעות פסיכולוגיות
ה- MHRA הדגיש לאחרונה את תופעות הלוואי הפסיכולוגיות וההתנהגתיות העשויות להיות קשורות בטיפול בקורטיקוסטרואידים הניתנים בשאיפה או במתן תוך אפי (intranasal).
טיפול בשילוב של תרופות נוגדות קרישה עבור פרפור פרוזדורים מגביר הסיכון לדימומים
טיפול בשילוב של תרופות נוגדות קרישה המיועד למניעת תסחיפים של קרישי דם בקרב החולים בפרפור פרוזדורים (atrial fibrillation) עשוי להגביר משמעותית את הסיכון לדימום חמור.
Glucosamine ו- Chondroitin אינם יעילים לטיפול בדלקת מפרקים
Glucosamine ו- Chondroitin, כל אחד לבד או כטיפול משולב, הינם חסרי יעילות קלינית לטיפול בכאבי פרקים המלווים דלקת מפרקים ניוונית (osteoarthritis), כך עולה ממטא-אנליזה שפורסמה ב- BMJ.
הפסקה מוקדמת וחוסר היענות לטיפול הורמונלי מסייע בקרב נשים החולות בסרטן השד
מחברי המחקר הנוכחי השוו את שיעורי ההיארעות ואת הגורמים המשפיעים על הפסקה מוקדמת וחוסר היענות לטיפול ב- tamoxifen וב- aromatase inhibitors ,AIs לאורך 10 שנים וזאת על מנת לנסות ולהגיע להבנה טובה יותר של החולות ושל הגורמים הקליניים הקשורים בהפסקת הטיפול.
שתיית קפה מפחיתה את הסיכון לגאוט בקרב נשים מבוגרות
שתיה של מספר כוסות קפה מדי יום במשך שנים רבות מפחיתה את הסיכון לגאוט בקרב נשים בגיל הבלות במחצית, כך דיווחו חוקרים מבוסטון בכתב העת American Journal of Clinical Nutrition.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007