הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה-FDA ומשרד הבריאות הישראלי אישרו שימוש בגאמונקס לטיפול במחלת העצבים CIDP
09.08.10מדובר בתרופה היחידה שיעילותה ובטיחותה הוכחו במחקר מבוקר ארוך טווח תוך שימוש במינונים גבוהים מאוד.

 

ה-FDA, ארגון התרופות האמריקאי, ומשרד הבריאות הישראלי אישרו את הרחבת ההתוויה לשימוש בגאמונקס (Gamunex), של חברת התרופות פריגו ישראל, לטיפול במחלת עצבים היקפית כרונית CIDP*. מדובר בפעם הראשונה שאושרה למחלה תרופה מקבוצת ה-IVIG  המפחיתה תופעות לוואי כמו ביטויים פקקתיים- תסחיפיים בלב ובמוח  ופגיעה בכליות.  


התרופה אינה מכילה סוכר או נתרן ובעלת רמת חומציות אופטימאלית ולכן נחשבת לתרופה בטוחה לשימוש גם בקרב חולים עם גרומי סיכון, כגון: חולי לב, חולי סוכרת, קשישים וילדים.

 

לאחרונה, אישר משרד הבריאות הישראלי את השימוש בגאמונקס במסגרת סל התרופות וכיום התרופה מאושרת לכל החולים הזקוקים לטיפול ללא צורך בטופס 29ג', שגרם לעיתים לבעיות בקבלת הטיפול. הטיפולים שהיו נהוגים עד כה כללו טיפול באמצעות סטרואידים,אימונוגלובולינים במתן תוך ורידי (IVIG ) והחלפת פלסמה. התרופה משמשת גם לטיפול בחולי 'חסר חיסוני ראשוני' (PID) וחולים הסובלים 'תרומבוציטופניה חיסונית' (ITP).

 

*CIDP, דלקת עצבית היקפית כרונית, הינה מחלה התוקפת את מערכת החיסון ופוגעת בהובלת האותות החשמליים של מערכת העצבים. המחלה מתבטאת באיבוד תחושה בגפיים, חולשת שרירים וקושי בתפקוד כללי.


ITP, 'תרומבוציטופניה חיסונית', הינה מחלה הגורמת לירידה ניכרת במספר הטסיות (תרומבוציטים) בדם. ירידה זו עלולה להוביל לדימומים ולשטפי דם בעור.


PID, 'מחלת חסר ראשוני', נוצרת כתוצאה מחסר או פגיעה של מרכיב אחד או יותר ממרכיבי המערכת החיסונית, קרי מפגם מולד בגנים של האדם.

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007