הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 18.06.10

 

ה- FDA יבחן את הסיכונים שבשימוש באמלגם דנטאל
ה- FDA הודיע כי יכנס ב- 14-15 בדצמבר, 2010 פאנל מייעץ שידון במספר נושאים מדעיים העשויים להשפיע על הרגולציה של האמלגם הדנטאלי – חומר המשמש לביצוע סתימות או תיקון פגמים מבניים בשיניים
תרופה נגד סרטן המעי מונעת נזק לעיניים
תרופה המיועדת לטיפול בסרטן המעי עשוייה למנוע אובדן ראיה בקרב קשישים, כך עולה ממחקר שפורסם ב- BMJ.
הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לרפואת ילדים
בתאריך 24/11/10 ייערך הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לרפואת ילדים.
הקשר של Valproic Acid בהיווצרות פגמים מולדים
הקשר בין צריכה של Valproic acid בטרימסטר הראשון של ההיריון ובין שישה פגמים מולדים ספציפיים אושר, ועוצמת הסיכון נמדדה במסגרת מחקר שפורסם בכתב העת New England Journal of Medicine.
בדיקת CT יעילה לשלילת פגיעות בטן לאחר טראומה כהה בילדים
לבדיקת Computed tomography ,CT ישנו ערך מנבא שלילי גבוה בקרב ילדים לאחר טראומה באיזור הבטן. כך עולה מסקירת ספרות חדשה.
NICE מפרסם הערכה סופית עבור lapatinib לטיפול בסרטן שד מתקדם או גרורתי
NICE פרסם לאחרונה את הערכתו הסופית בנוגע לתרופה lapatinib והמליץ נגד טיפול משולב עם capecitabine לנשים עם סרטן שד מתקדם או גרורתי המבטא HER2 לאחר טיפול ב- anthracyclines, taxanes ו- trastuzumab מלבד במסגרת ניסויים קליניים
שיעור יצירת קרישי דם עם SES נמוך יותר בהשוואה ל- PES
18 חודשים לאחר ההשתלה, כיסוי שכבת הנאואינטימה (neointima) הינו הומוגני יותר ושיעור יצירת קרישי הדם הינו נמוך יותר עם sirolimus-eluting stents ,SES וזאת בהשוואה ל- paclitaxel-eluting stents ,PES, כך דיווחו חוקרים מיפן בכתב העת American Heart Journal.
Diclofenac ו- Rofecoxib מביאים לסיכון דומה לאירועים קרדיווסקולאריים
Diclofenac שהינה NSAID ומצויה בשימוש נרחב "מביאה לסיכון דומה לאירועים קרדיווסקולאריים כשל Rofecoxib". כך עולה ממחקר דני שפורסם בכתב העת Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes.
תרופה בפיתוח: Indacaterol לטיפול ב- COPD
מחקר מקרה ביקורת הדגים כי indacaterol, בטא אגוניסטית ארוכת טווח (long-acting beta-agonist – LABA) המצויה בשלבים אחרונים של פיתוח, מציגה יעילות דומה לזו של tiotropium בשיפור מצבם הקליני של חולים עם מחלת נשימה חסימתית כרונית (chronic obstructive pulmonary disease – COPD).
תוצאות מבטיחות לתרופה לטיפול בסרטן בלוטת התריס ב- Phase III
חברת AstraZeneca פרסמה לאחרונה נתונים מבטיחים העולים ממחקר שנערך בתרופה הניסיונית vandetanib המיועדת לטיפול בסרטן בלוטת התריס.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007