הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 02.06.10

 

השוואת הכיסוי לטיפול נגד סרטן הניתן בארה"ב ובבריטניה
דיווח שפורסם בכתב העת המקוון Journal of Clinical Oncology טוען כי החלטות הקשורות בכיסוי תרופתי הדנות ביחס עלות-תועלת, קשורות בשיעור גבוה יותר של הגבלות ובעיכוב בקבלת ההחלטות.
ADA/AHA/ACCF מפרסמים נייר עמדה בנוגע לטיפול באספירין בחולי סוכרת
משום שחולי סוכרת מציגים מגוון של מחלות קרדיווסקולאריות (cardiovascular disease – CVD) ומשום שהראיות הקיימות כיום בנוגע ליעילותו של טיפול באספירין למניעה ראשונית בקרב קבוצה זו אינן חותכות, התכנסו ה- American Diabetes Association ,ADA, ה-American Heart Association ,AHA וה- American College of Cardiology Foundation ,ACCF על מנת לבצע סקירה והערכה של הראיות הקיימות כיום בנושא, על מנת להיעזר במידע זה על מנת לכתוב המלצות מעודכנות
הפחתה בצריכת משקאות ממותקים קשורה בירידה בלחץ הדם
הפחתה של משקה ממותק אחד בלבד ליום עשויה להוביל לירידה מובהקת בלחץ הדם, כך עולה ממחקר תצפית שפורסם בכתב העת Circulation.
FDA :שינויים באזהרות ל- Tramadol
אין לרשום את התרופה האופיואידית tramadol לחולים המציגים התנהגות אובדנית או המועדים להתמכרות, כך עולה משינוי באזהרות התרופה.
הקשר שבין שימוש ב- Phosphodiesterase Type 5 Inhibitor ואיבוד שמיעה
השוואה בין משתמשי PDE-5i כדוגמת ויאגרה סיאליס, שדיווחו על פגיעה בשמיעה, מצביעה כי האזהרה הנוכחית לאפשרות של סיכון לפגיעה בשמיעה המופיעה באזהרות התכשירים- מוצדקת.
דו"ח שר הבריאות על העישון בישראל- 2009
שיעור העישון באוכלוסייה הבוגרת מגיל 21 הוא 31.3% ובקרב הנשים מגיל 21 הוא 14.8%.
קורס הכשרה לרוקחים אחראים (QP) נשארו מספר מקומות בודדים!!
המדור ללימודי המשך של בית הספר לרוקחות, האוניברסיטה העברית בירושלים וארגון הרוקחות בישראל מודיעים על פתיחת המחזור השני של קורס הכשרה לרוקחים אחראים (QP) באישור משרד הבריאות
גלוקומה מוקדמת שאינה מטופלת נותרת יציבה בקרב מרבית החולים
חולים המאובחנים עם גלוקומה בשלב מוקדם יכולים להציג לחץ תוך עיני יציב ללא טיפול לאורך פרק זמן של שש שנים, אך הלחץ התוך עיני עשוי לעלות בכ- 1 מ"מ כספית בשנה עבור חולים עם exfoliation glaucoma.
בדיקה פשוטה מסוגלת לעקוב אחר חומרת ה- COPD
מחקר חדש מציע כי דגימה מהכיח עשויה לשמש כדרך זולה ונוחה לזיהוי ולשליטה על חולים המציגים COPD חמורה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007