הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Isotretinoin והקשר למחלות דלקתיות של המעיים
28.05.10טיפול ב- Isotretinoin מעלה באופן מובהק את הסיכון לדלקת כיבית של המעי הגס (ulcerative colitis), אך לא למחלת קרוהן.
בנובמבר 2009 פורסם מחקר שהציע קשר בין טיפול ב- Isotretinoin ובין היארעות מחלות מעיים דלקתיות (inflammatory bowel disease – IBD). המחקר שפורסם הציג קשר מקרי בלבד בין הטיפול ב- Isotretinoin ובין היארעות כל סוג של IBD ומאמר נלווה ציין כי יש לערוך מחקרים נוספים שיצביעו על קשר מובהק בין הטיפול ובין היארעות המחלה.
על מנת לבחון את הקשר הנ"ל ערכו חוקרים מארה"ב מחקר מקרה ביקורת שהשווה את הטיפול ב- Isotretinoin בקרב 8,189 חולי IBD ו- 21,832 מקרי ביקורת בריאים בגיל, מין ומקום מגורים דומה.
החוקרים בחנו משך טיפול של 12 חודשים ב- Isotretinoin טרם האבחנה עם IBD.
מבין חולי ה- IBD, 3,664 היו חולי קרוהן (Crohn disease – CD), 4,428 היו חולים בדלקת כיבית של המעי הגס (ulcerative colitis – UC) ו- 97 היו חולים ב- IBD שלא ניתנת לסיווג. 60 נחקרים טופלו ב- Isotretinoin (24 חולים מקבוצת המקרים ו-36 אנשים מקבוצת הביקורת). טיפול ב- Isotretinoin נמצא כקשור בקשר חזק ל- UC (סיכוי יחסי, 4.36) אך לא נמצא כקשור ל- CD. יתר על כן, מינונים גבוהים יותר ומשך טיפול ארוך יותר ב- Isotretinoin, הגבירו את הסיכון ל- UC.
כאשר בחנו החוקרים משך טיפול ארוך יותר ב- Isotretinoin (24 חודשים במקום 12 חודשים) הקשר ל- UC נחלש, אך עדיין נותר מובהק מבחינה סטטיסטית.

 


לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007