הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הורדת לחץ הדם הסיסטולי באמצע החיים מפחיתה את הסיכון לדמנציה מאוחר יותר
28.05.10הורדת לחץ הדם הסיסטולי באמצע החיים מפחיתה את הסיכון לדמנציה בשלבים מאוחרים יותר, כך פורסם בכתב העת המקוון Hypertension.
אלו חדשות נהדרות משום שהן מציעות דרך למניעה של מחלה המהווה נטל כלכלי כבד והינה הרסנית הן לחולים והן למשפחותיהם, כך מסרו מחברי המחקר.
מחברי המחקר העריכו את שיעור מקרי הדמנציה שניתן היה למנוע באמצעות שמירה על לחץ דם סיסטולי הנמוך מ-120 מ"מ כספית. החוקרים נעזרו במידע שנלקח מקוהורט שכלל יפנים-אמריקנים שנולדו בין השנים 1919-1900 ואחריהם נערך מעקב עד שנת 1965 כחלק מ "תוכנית הלב של הונלולו" (ועד שנת 1991 כחלק מ "מחקר ההזדקנות של הונלולו אסיה").
בהערכתם לתוספת הסיכון לדמנציה הקשורה בלחץ הדם הסיסטולי, לקחו החוקרים בחשבון את היסטוריית הטיפול, גורמים מערפלים ואת הסיכון לתמותה.
הקוהורט כלל 7,878  נבדקים, ובהם 491 שפיתחו דמנציה. באופן כללי, טענו החוקרים כי 27% ממקרי הדמנציה – או 17 מקרים פר 1,000 – נמצאו כקשורים בלחץ דם סיסטולי גבוה מ- 120 מ"מ כספית שלא טופל באמצע החיים. כמו כן נמצא כי 17.7% מהמקרים – או 11 מקרים פר 1,000 - קשורים בטרום יתר לחץ דם (prehypertension – לחץ דם סיסטולי של 120-140 מ"מ כספית) וזאת בלא קשר לטיפול שניתן.

 


למחקר >>


הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007