הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רמת זרע נמוכה קשורה במוטציה גנטית המגבירה את הסיכון ללקות בציסטיק פיברוזיס
28.05.10גברים המציגים רמת זרע נמוכה (azoospermia), אף מציגים סיכוי גבוה להציג מוטציה גנטית המגבירה את הסיכון ללקות בציסטיק פיברוזיס (cystic fibrosis), וזאת בהשוואה לגברים המציגים גורמים אחרים לחוסר פוריות. כך עולה ממאמר שפורסם בכתב העת המקוון Fertility and Sterility.
צוות החוקרים המליץ לכל גבר המציג רמת זרע נמוכה, ותורם זרע לצורך הפרייה מלאכותית (Intracytoplasmic sperm injection) לעבור בדיקת סקר למוטציות מסוגcystic fibrosis transmembrane conductance regulator (CFTR).
מחברי המחקר בחנו את תדירות ההופעה של 31 המוטציות הנפוצות ביותר מסוג CFTR בקרב 586 גברים שהופיעו במרפאתם לצורך אבחנה וטיפול בחוסר פוריות, כמו גם בקרב 116 גברים פוריים. החוקרים ערכו בדיקת סקר לדגימות דם שנלקחו באמצעות טכניקה מיקרוביולוגית (polymerase chain reaction oligonucleotide ligation assay).
מחברי המחקר ביצעו ריבוד לנבדקים על סמך ספירת הזרע שלהם ומצאו 84 גברים עם רמת זרע נמוכה (azoospermia), 116 גברים עם רמת זרע נמוכה במיוחד (extreme oligozoospermia, <1 מיליון/מ"ל זרע), 115 גברים רמת זרע נמוכה באופן חמור (severe oligozoospermia, 1-5 מיליון/מ"ל), 139 גברים עם רמת זרע מועטה (oligozoospermia, 5-20 מיליון/מ"ל), ו- 132 עם רמת זרע נורמאלית (normozoospermia, >20 מיליון/מ"ל).
החוקרים מצאו כי שיעור גבוה משמעותית של גברים עם azoospermia היה נשא ל- CF (16.7%) וזאת בהשוואה לגברים שהציגו extreme oligozoospermia (6.8%), severe oligozoospermia (5.2%), oligozoospermia (6.5%), או normozoospermia (6.1%).
גברים שהציגו azoospermia אף הציגו סבירות גבוהה יותר להיות נשאים ל- CF בהשוואה לגברים פוריים, אך ממצא זה לא השיג מובהקות סטטיסטית.

 


למאמר >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007