הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם NSAIDs מפחיתים את הסיכון לסרטן הקיבה בקרב אנשים שנדבקו ב- H. Pylori?
28.05.10מחקר שפורסם בכתב העת המקוון Journal of Clinical Oncology טוען כי טיפול ב- NSAID עשוי למנוע את ההיארעות של סרטן הקיבה. זאת במיוחד עבור אנשים עם כיב קיבה ובאופן מיוחד עבור אנשים שנדבקו ב- H pylori.
מחקר הקוהורט הרטרוספקטיבי ניסה לבחון את האינטראקציה שבין NSAIDs ו-Helicobacter pylori ,H pylori ואת מספר הטיפולים הנחוץ לצורך מניעה של סרטן הקיבה.
הניתוח בחן 52,161 חולים עם אבחנה ראשונית של כיב קיבה, הנבדקים חולקו לקבוצת חולים שלא טופלו ב- NSAID ולקבוצת חולים שטופלו ב- NSAID באופן סדיר.
המחקר העלה את הממצאים הבאים:
• נבדקים עם כיב פפטי שלא טופלו מעולם ב- NSAIDs הציגו סיכון גבוה יותר ללקות בסרטן קיבה וזאת בהשוואה לאוכלוסייה הכללית (שיעור היארעות מתוקנן 2.11). אנשים שטופלו ב- NSAID באופן סדיר הציגו סיכון נמוך (שיעור היארעות מתוקנן 0.79).
• ההשפעה המגינה של NSAID נצפתה בקרב נבדקים עם כיב קיבה, אך לא בקרב נבדקים עם כיב בדואדנום שלא היה קשור ב- H pylori.
• שיעור ההיארעות המצטבר של כיב הקיבה לאורך שבע שנות המחקר היה גבוה עבור נבדקים שלא טופלו ב- NSAID וזאת בהשוואה לנבדקים שטופלו ב- NSAID באופן סדיר (6.4% למול 4.7%).
• ניתוח רב משתני העלה כי טיפול סדיר ב- NSAID מהווה גורם מגן עצמאי להתפתחות של סרטן קיבה (סיכון יחסי 0.79 עבור כל שנת טיפול נוספת).
• שילוב של טיפול סדיר ב- NSAID וזיהום ב- H pylori, אף נמצא כקשור בסיכון נמוך יותר ללקות בסרטן קיבה (סיכון יחסי 0.52 עבור כל שנת טיפול נוספת).

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י  מגר' יעקב רוזנפלד, "לאומית שרותי בריאות"

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007