הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול מונע לשברים בקרב חולי סרטן הערמונית המטופלים ב- ADT
28.05.10מתן alendronate כטיפול מונע להיארעות שברים בקרב גברים המטופלים ב-androgen-deprivation therapy (ADT) עומד במבחני עלות-תועלת אך ורק במקרים בהם מבחני צפיפות עצם (bone-mineral density – BMD) הינם חיוביים לאוסטיאופורוזיס. כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת Annals of Internal Medicine.
מחברי המחקר יצרו קוהורט תיאורטי שכלל גברים בגיל 70 עם סרטן ערמונית בסיכון גבוה שהחלו טיפול בן שנתיים ב- ADT. החוקרים נעזרו בטבלאות שפרסמו את שיעורי השרידות והתקדמות המחלה על מנת לבחון שלוש אסטרטגיות טיפול שונות:
• טיפול ב- alendronate עבור כל משתתפי הקוהורט, ללא קשר לבדיקות BMD, למשך חמש שנים.
• טיפול ב- alendronate הניתן לאחר בדיקת BMD ובהתאם לממצא של אוסטיאופורוזיס, למשך חמש שנים.
• ללא טיפול ב- alendronate וללא בדיקת BMD.

בהשוואה לחוסר טיפול, טיפול אוניברסאלי ב- alendronate נמצא כבעל יחס עלות-תועלת של כ- 180,000 דולר עבור תוספת של שנת איכות חיים מתוקננת. מתן של alendronate רק לחולים שאובחנו עם אוסטיאופורוזיס, הפחית את העלות לכ- 65,000 דולר בלבד.
מחברי המחקר סיכמו ואמרו כי לאור הממצאים האחרונים, מתן רוטיני של alendronate לכל החולים המטופלים ב- ADT אינו מוצדק.

 


לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007