הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר מספק מידע נוסף לגבי הקשר שבין טיפול במטפורמין ובין המחסור בויטמין B12
28.05.10לא רק שמטופלים הנוטלים מטפורמין (metformin) צפויים לירידה בריכוזי הויטמין B12 בגופם, אלא שהירידה בריכוזי הוויטמין גוברת ככול שמתארך משך הטיפול בתרופה. כך עולה ממחקר שפורסם ב- BMJ.
כ- 400 מבוגרים הנוטלים אינסולין לטיפול בסוכרת מסוג 2 חולקו אקראית לקבלת טיפול במטפורמין (850 מ"ג, שלוש פעמים ביום) או פלסבו למשך כ- 4.5 שנים. כפי שדווח בעבר, טיפול במטפורמין נמצא כקשור עם ירידה מובהקת (19%) בריכוזי הוויטמין B12 ועם עלייה מובהקת בסיכון למחסור בוויטמין B12. בנוסף, מסרו מחברי המחקר כי ממצאים חדשים אף מצביעים על כך שהשפעתו של הטיפול במטפורמין על ריכוזי הוויטמין הייתה עקבית וגברה ככל שהתארך משך הטיפול בתרופה.
מחברי המחקר ציינו כי מטפורמין מביא לחוסר ספיגה של ויטמין B12 ומסרו כי התוצאות האחרונות רק מדגישות את הצורך במעקב שגרתי אחר רמות הוויטמין במהלך טיפול ארוך טווח במטפורמין. מנגד ציין מאמר מערכת נלווה כי אין כיום כל ראיות המצביעות על כך שהמטופלים בתרופה יפיקו כל תועלת ממעקב שכזה.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007