הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 24.05.10

 

עדכון מיוחד של מחירון תכשירי מרשם
אילן סופר, סמנכ"ל לתקצוב והמפקח על המחירים במשרד הבריאות עדכן את מחירון תכשירי המרשם, לפי צו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירים מרביים לתכשירים שהם תכשירי מרשם), התשס"א - 2001.
מחלות מסב השן קשורות בשליטה על רמות הסוכר בדם
טיפול במחלות הקשורות במסב השן (Periodontal disease) עשוי לשפר את השליטה הגליקמית בקרב חולי סוכרת, כך מציעה סקירת קוקריין.
רמת החומציות של הדם הטבורי הינה גורם מנבא לפרוגנוזה של הילוד
רמת חומציות גבוהה (pH נמוך) בדם הטבורי עשויה לרמוז על פרוגנוזה שלילית בקרב ילודים הכוללת תמותה, התקפים ושיתוק מוחין, כך עולה ממטא-אנליזה שפורסמה ב- BMJ.
סטרואידים בשאיפה עשויים להגן על חולי אסטמה מפני טרשת עורקים
חולי אסטמה שטופלו בקורטיקוסטרואידים בשאיפה (inhaled corticosteroids – ICS) למשך שנתיים לפחות, הציגו היארעות נמוכה בצורה מובהקת של טרשת עורקים בהשוואה לקבוצת ביקורת ללא אסטמה
תמיסה ממותקת מפחיתה כאב הקשור בחיסונים בקרב ילודים
תמיסה ממותקת הניתנת לילודים לפני קבלת חיסון, מפחיתה כאב ומונעת בכי.
פיברטים עשויים להפחית את הסיכון לאירועים כליליים
עושה רושם כי פיברטים (Fibrates) מפחיתים את הסיכון לאירועים כליליים, כך עולה ממטא-אנליזה שפורסמה בכתב העת Lancet.
מינון גבוה בהשוואה למינון נמוך של מעכבי משאבות פרוטונים
לא נמצא כל הבדל מובהק בין שתי הגישות עבור מניעה של דימומים חוזרים, צורך בטיפול כירורגי או תמותה לאחר טיפול אנדוסקופי בקרב חולים המציגים כיב פפטי מדמם.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007