הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 10.05.10

 

מחקר שנערך במשך שנתיים מצא כי שמן דגים אינו עוזר לשמור על פעילות המוח
יתכן כי שמן דגים טוב ללב אך לא נראה כי הוא עוזר לשמור על פעילות המוח. כך מראה מחקר חדש שנערך במשך שנתיים ופורסם בכתב העת המקוון American Journal of Clinical Nutrition.
FDA מאשר את התרופה sipuleucel-T ,Provenge לטיפול בסרטן הערמונית בארה"ב
בצעד היסטורי ה- United States Food and Drug Administration ,FDA אישר לאחרונה את השימוש בתרופה sipuleucel-T ,Provenge המהווה "חיסון" נגד סרטן הערמונית ומיועדת לגברים עם סרטן מתקדם בבלוטת הערמונית
רמות נמוכות של טסטוסטרון קשורות להיארעות מחלות לב
גברים עם בעיות בזקפה ורמות נמוכות של טסטוסטרון מצויים בסיכון מוגבר לתמותה עקב מחלות קרדיווסקולאריות.
Clopidogrel ומעכבי משאבות פרוטונים: השפעה משולבת?
אינטראקציה בין clopidogrel ו- proton pump inhibitors ,PPIs כמעט ומכפילה את שיעור האשפוזים מחדש בעקבות MI, כך עולה ממחקר חדש שפורסם ב- Archives of Internal Medicine.
מחלת השפעת מתפשטת בשלב הסימפטומטי שלה
אנשים הנדבקים בשפעת ולא מציגים כל סימפטומים עשויים להוות גורם חשוב פחות בהתפשטות המחלה, ולא כפי שחשבנו פעם. כך עולה ממחקר חדש.
אסטרטגיה ממוקדת לבדיקות סקר וסקולאריות הינה יעילה ומשתלמת
אסטרטגיה של עריכת בדיקות סקר וסקולאריות למטופלים המצויים בסיכון גבוה, הינה יעילה כאסטרטגיה של עריכת בדיקות סקר לכל המטופלים בגילאים 40-74 ואף משתלמת יותר
ה- CDC מייעץ בנוגע למתן חיסון נגד שפעת במינון גבוה לקשישים
הועידה המייעצת לחיסון של ה- CDC פרסמה ב- MMWR האחרון קווים מנחים בנוגע לשימוש בחיסון Fluzone במינון גבוה. החיסון הינו חיסון תלת-ערכי נגד נגיף האינפלואנזה המיועד עבור מבוגרים מעל לגיל 65.
Pioglitazone או Vitamin E לטיפול בכבד שומני?
Vitamin E יעיל יותר מפלסבו עבור הטיפול בכבד שומני שלא נגרם כתוצאה מצריכת אלכוהול (nonalcoholic steatohepatitis), כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת New England Journal of Medicine
ויטמין B וההשפעה על ההתקדמות של Diabetic Nephropathy
ויטמינים מקבוצת B הניתנים על מנת להפחית homocysteinemia – ולכן על מנת להפחית סיבוכים בכליות ובכלי הדם הקשורים במחלת הסוכרת – אינם מביאים להשפעה הרצויה, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת JAMA.
FDA: אושר התקן חדש לטיפול בהתקפים חריפים של אסטמה
ה- FDA אישר לאחרונה התקן חדש המיועד לטיפול בייתי באסטמה חריפה בקרב מבוגרים שמחלתם אינה מגיבה כראוי לקורטיקוסטרואידים בשאיפה או לבטא אגוניסטים ארוכי טווח.
NIH: אין כל ראיות שטיפול כלשהוא מונע את הופעתה של מחלת האלצהיימר
אין כיום כל ראיות, אפילו לא באיכות מדעית בינונית, התומכות בקיומו של קשר כשלהוא בין כל גורם הניתן לשינוי ובין הפחתה בסיכון ללקות במחלת האלצהיימר
האם ישנה נטייה להפנות חולות בסוכרת מסוג 1 לניתוחים קיסריים מיותרים?
אבחנה מדויקת יותר של macrosomia תוביל לשיעור נמוך יותר ניתוחים קיסריים מיותרים המבוצעים בנשים החולות בסוכרת מסוג 1, כך מציע מחקר שפורסם בכתב העת Obstetrics & Gynecology.
מומחים קוראים להורדת הגיל לביצוע בדיקות סקר לסרטן צוואר הרחם
מומחים לסרטן באנגליה קראו שוב להורדת הגיל לביצוע בדיקות הסקר לאיתור סרטן בצוואר הרחם.
טים קרנקו מונה למנכ"ל קבוצת פארם אפ
טים קרנקו מונה למנכ"ל קבוצת פארם אפ העוסקת בשירותי לוגיסטיקה, הפצת תרופות ומוצרים רפואיים עבור חברות רב- לאומיות
תוצאות מהמחקר PD SURG: טיפול כירורגי משפר את מצבם של חולי פרקינסון
תוצאות מוקדמות ממחקר מקרה ביקורת ממושך מעידות כי חולים עם מחלת פרקינסון מתקדמת העוברים ניתוח בנוסף לטיפול תרופתי, מציגים איכות חיים משופרת בהשוואה לחולים המטופלים בטיפול תרופתי בלבד.
ה- FDA מאשר בדיקת סקר חדשה עבור מחלת Chagas לתורמי דם, רקמות ואיברים
ה- FDA אישר לאחרונה בדיקת סקר חדשה לתורמי דם, רקמות ואיברים עבור הטפיל Trypanosoma cruzi ,T. cruzi הגורם למחלת Chagas, זיהום טפילי חמור העשוי אף לגרום למוות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007