הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 26.03.10

 

Medication Safety Alert לתאריך 11.3.2010
גיליון Medication Safety Alert לתאריך 11.3.2010
ה- FDA הודיע: simvastatin במינון של 80 מ"ג עלול לפגוע בשרירים
ה- FDA הודיע כי בהתבסס על מידע מניסויים קליניים וממקורות נוספים, נמצא כי ישנה עלייה בסיכון לפגיעה בשריר במינון הגבוה של 80 של- simvastatin .
תיקון לתקנות הרוקחים (תכשירים)
בימים האחרונים התפרסם ברשומות תיקון לתקנות הרוקחים (תכשירים), להלן השינויים:
טיפול וירולוגי משולש נכשל לעיתים רחוקות בקרב חולי HIV
למרות ששלושת התרופות המקוריות לטיפול ב- HIV יעילות עבור מרבית החולים, רוב הסיכויים כי חולים רבים יזדקקו לתרופות חדשות על מנת לשמור על דיכוי נגיפי, כך מדווחים חוקרים בכתב העת Archives of Internal Medicine.
מטא אנליזה: PCI מול טיפול רפואי עבור תסמינים של תעוקת חזה
יתכן כי ל- Percutaneous coronary intervention ,PCI ישנה עדיפות מוגבלת בלבד לטיפול בתסמינים של תעוקת חזה וזאת בהשוואה לטיפול רפואי מבוסס ראיות, כך עולה ממטא-אנליזה חדשה.
טיפול בתסמינים לא מוטוריים של מחלת פרקינסון
הפרמטרים מבוססי הראיות הבאים שפורסמו על ידי ה- American Academy of Neurology עוסקים בטיפול בתסמינים לא מוטוריים של מחלת פרקינסון (נדודי שינה, תסמינים סנסוריים, חוסר פעילות אוטונומית, הפרעות במצב הרוח ואב-נורמאליות קוגניטיבית).
סיכוי מוגבר לתמותה נשאר שנים רבות לאחר שבר בירך
שברים בירך קשורים בסיכון מוגבר לתמותה הנשאר שנים רבות לאחר הפציעה ואף לעולם לא חוזר לרמת הסיכון שהייתה קיימת טרם הפציעה. כך עולה ממטא-אנליזה שפורסמה בכתב העתAnnals of Internal Medicine.
קבוצות עניין מנסחות קווים מנחים בנוגע למחלות באבי העורקים של בית החזה
ה- American College of Cardiology, ה- American Heart Association ומספר קבוצות נוספות ניסחו לאחרונה קווים מנחים מעמיקים בנוגע לאבחנה ולטיפול בחולים עם מחלה באבי העורקים של בית החזה (thoracic aortic disease).
הארץ: מצוינות תחת לחץ
(קצת נחת רוח לרוקחות ולרוקחים הקליניים) מאת פרופ' עמיחי שטנר
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007