הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אספירין אינו מונע אירועים קרדיווסקולאריים במצבי Ankle-Brachial Index נמוך
12.03.10

 

מתן אספירין למטופלים המצויים בסיכון גבוה ללקות במחלה קרדיווסקולארית (על בסיס ציון נמוך של ankle-brachial index) אינו מפחית את הסיכון לתחלואה, כך עולה מדיווח שפורסם בכתב העת JAMA.
החוקרים ערכו מחקר אקראי שכלל 3,400 מטופלים ללא כל ראיה למחלה קרדיווסקולארית אך עם ankle-brachial indexes של 0.95 או פחות. המטופלים חולקו לקבלת טיפול ב- 100 מ"ג אספירין ליום או פלסבו. הגיל הממוצע בכניסה למחקר היה 62.
מטרת המחקר העיקרית היתה היארעות של מחלה כלילית, שבץ או צורך ברהוסקולריזציה. לאחר כ- 8 שנות מעקב, שיעור היארעות התחלואה היה דומה בקרב שתי הקבוצות כמו גם שיעור ההיארעות של מטרת המחקר המשנית (תעוקת חזה, intermittent claudication או transient ischemic attack).

מאמר מערכת נלווה מסר כי למרות שאספירין יעיל מאוד למניעה שניונית, היתרון הקליני של טיפול באספירין עבור מטופלים עם מחלה עורקית פריפרלית עדיין לא הוכח.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007