הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דלקת סיסטמית עשויה להיות קשורה בסיכון ל- BPH
12.03.10


 

דלקת סיסטמית עשויה להגביר את הסיכון ללקות ב- benign prostatic hyperplasia ,BPH, כך מדווחים חוקרים בגיליון המקוון של כתב העת American Journal of Epidemiology.
החוקרים בחנו 9,457 גברים שהיו שייכים לזרוע הפלסבו במחקר שבחן את יעילותה של התרופה finasteride למניעה של סרטן הערמונית.
במהלך המחקר בן 7 השנים, 676 גברים פיתחו BPH ומחברי המחקר מיקדו את הניתוח שבוצע בגברים הללו וב- 727 גברים בגיל דומה ללא BPH.
לאחר תקנון לגיל וגזע, גברים שהציגו ריכוזים גבוהים של C-reactive protein אף הציגו סיכון מוגבר ללקות ב- BPH וזאת בהשוואה לגברים שהציגו ריכוזים נמוכים של החלבון בסרום (סיכון יחסי מתוקנן 1.40). לאחר תקנון ל- BMI, הסיכון היחסי המתוקנן ירד ל- 1.30.
בנוסף מצאו החוקרים כי גברים שהציגו ריכוזים נמוכים שלsoluble tumor necrosis factor receptor II אף הציגו סיכון גבוה באופן מובהק, כמו גם גברים שהציגו רמות גבוהות של interleukin-6 אך הקשרים הללו נצפו אך ורק עבור גברים מתחת לגיל 65.
משתתפי המחקר שהציגו רמות גבוהות של tumor necrosis factor receptor I ו- interferon gamma הציגו גם הם סיכון גבוה אך ההבדל שנצפה לא היה משמעותי מבחינה סטטיסטית.

 


למחקר >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007