הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פרוגנוזת השבץ מושפעת ממינו של החולה
12.03.10


מחקר קוהורט רטרוספקטיבי שבחן את הקשר שבין מין החולה והפרוגנוזה הצפויה לאחר thrombolysis הציע כי נשים שלקו בשבץ מציגות פרוגנוזה גרועה יותר עבור שבץ לא מטופל וזאת בהשוואה לגברים. למרות זאת, נשים אשר טופלו הציגו פרוגנוזה דומה לזו שהציגו גברים שטופלו.
החוקרים בחנו 2113 מקרי שבץ שאירעו בקנדה, נשים היוו 43.5% ממשתתפות הקוהורט.
משתנים הכוללים דמוגרפיה, היסטוריה, מידע קליני, מדידות שונות ופרוגנוזה נבחנו. מטרת המחקר העיקרית היתה Stroke Impact Scale-16 score ,SIS-16 ושיעורי התמותה לאחר 6 חודשים ונתונים אלו השוו עבור קוהורטים בהם ניתן טיפול תרומבוליטי עם recombinant tissue plasminogen activator [tPA] ועבור קוהורטים בהם לא ניתן טיפול שכזה.
שיעור הנחקרים שהציגו פרוגנוזה מצויינת (SIS-16 >75) לא השתנה בהתאם למין. למרות זאת, שיעור הנחקרים שהציגו פרוגנוזה מצויינת במסגרתם של קוהורטים בהם לא ניתן טיפול תרומבוליטי היה גבוה משמעותית בקרב גברים, כאשר ההבדל המוחלט בסיכון היה 11.8% (70% עבור גברים בהשוואה ל- 58% עבור נשים).
מחברי המחקר סיכמו ואמרו כי יתכן והבדלים ביולוגיים הם האחראים להבדל שנצפה, יתכן גם כי ישנו סיכוי נמוך יותר כי לנשים מבוגרות יהיה בן זוג אשר יוכל לסייע להן בהחלמה מהשבץ וזאת בהשוואה לגברים מבוגרים. יתר על כן, דכאון המופיע לאחר השבץ מופיע בשיעורים גבוהים יותר בנשים ועשוי להשפיע על סיכויי ההחלמה.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007