הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

היארעות שונה של סיבוכים בהיריון נצפית בקרב נשים עם פגם במחיצה החדרית
12.03.10


 

נשים בהיריון המציגות פגם מחיצתי חדרי מבודד (isolated ventricular septal defect) סובלות מסיבוכים שונים כתלות בתיקון הפגם או בחוסר התיקון שלו, כך טוענים חוקרים.
מחברי המחקר מסרו כי נשים עם פגם כזה שאינו מתוקן מסוגלות לשאת את ההיריון היטב, למרות זאת עליהן להיות מודעות לכך שהן מצויות בסיכון גבוה לפתח טרום רעלת היריון (pre-eclampsia). מצד שני, נשים אשר עברו תיקון של הפגם מצויות בסיכון בסיכון גבוה ללידה מוקדמת ולגיל היריון נמוך של הילוד.
החוקרים ההולנדים בחנו 147 הריונות שהושלמו בקרב 88 נשים עם פגם במחיצה החדרית, מבין ההריונות הללו, 43 נחוו בקרב 29 נשים עם פגם מתוקן ו- 104 נחוו בקרב 59 נשים עם פגם לא מתוקן.
החוקרים מצאו כי נשים עם פגם לא מתוקן הציגו סיכון גבוה פי 4.59 לפתח טרום רעלת היריון וזאת בהשוואה לקבוצת הביקורת. מנגד, נשים עם פגם מתוקן הציגו סיכוי גבוה פי 4.02 ללדת בלידה מוקדמת וזאת בהשוואה לנשים עם פגם לא מתוקן.
שיעור ההיארעות של סיבוכים לבביים, צורת הלידה והפרוגנוזה של הילודים היו דומים בקרב שתי קבוצות המחקר.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת pharmaline

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007