הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 05.03.10

 

ה- FDA: גרסא גנרית ראשונה לתרופה Tamsulosin טיפול בבלוטת ערמונית מוגדלת
ה- FDA אישר לאחרונה את הגרסא הגנרית הראשונה לקפסולות 0.4 מ"ג של התרופה Flomax (tamsulosin hydrochloride) עבור הטיפול בהיפרפלזיה שפירה של בלוטת הערמונית (benign prostatic hyperplasia - BPH), מצב בו ההגדלה של בלוטת הערמונית גורמת לבעיות במתן השתן.
סרוטייפ 19A מהווה את האשם העיקרי בזיהומים פנאומוקוקלים פולשניים בילדים
סרוטייפ 19A מהווה את האשם העיקרי בזיהומים פנאומוקוקלים פולשניים בילדים ופעמים רבות הוא אף עמיד למספר תרופות, כך פורסם בגיליון מרץ של כתב העת Pediatrics.
NICE: המלצות ראשוניות לטיפול ב-RA לאחר שטיפול במעכבי TNF נכשל
ה- NICE התבקש לאחרונה על ידי ה- NHS באנגליה ובוויילס לפרסם הנחיות בנוגע לטיפול ב-adalimumab, etanercept, infliximab, rituximab ו- abatacept עבור RA -rheumatoid arthritis לאחר שטיפול במעכבי TNF נכשל.
ניתוח קיבה קשור בסטרס פסיכולוגי
ניתוח להפחתה במשקל עשוי להותיר מטופלים הסובלים מסטרס פסיכולוגי, כך מציעים חוקרים.
חיזוי המהלך של מחלת האסטמה בילדות
מחלת האסטמה משתפרת ככול שהילד מתבגר, אך מרבית הילדים בגיל בית הספר הסובלים מאסטמה עקשנית יציגו תסמינים גם במהלך גיל ההתבגרות.
ISMP –Medication Safety Alert- לתאריך 25.02.2010
Medication Safety Alert לתאריך 25.02.2010
ה- FDA לא מאשר התוויה נוספת ל nebivolol באי ספיקת לב
ה- U.S. Food and Drug Administration ,FDA החליט שלא להעניק אישור להתוויה נוספת לטבליות של nebivolol ,Bystolic™ לטיפול באי ספיקת לב כרונית יציבהchronic heart failure -CHF
האסטרטגיה לטיפול ב- COPD תתמקד בזיהוי מוקדם ובטיפול עצמאי
איתור מוקדם וטיפול עצמאי משופר יהוו את בסיס האסטרטגיה לטיפול במחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) באנגליה, כך על פי טיוטה אותה פרסם ה- DoH.
יש לשפר את מודעות הציבור לתסמיני מחלת RA כדי למנוע נזק בלתי הפיך
יש לשפר את הידע הציבורי בנוגע לתסמיני המחלה rheumatoid arthritis ,RA, כך מסרה לאחרונה תת ועדה של בית הנבחרים הבריטי
עדכון H1N1: ה- CDC מפרסם את הערכות עדכניות בנוגע ל"מחירו" של H1N1
ההערכות שניתנו לגבי מספר המקרים של נגיף האינפלואנזה H1N1 בארה"ב בין החודשים אפריל 2009 ועד אמצע ינואר 2010 השתנו משמעותית, מ- 41 מיליון ל- 84 מיליון. כך עולה מדיווח אותו פרסם ה- CDC.
כרומוקולונוסקופיה אינה יעילה לבדיקות סקר שגרתיות לאיתור סרטן במעי הגס
אף על פי שכרומוקולונוסקופיה (chromocolonoscopy) ברזולוציה גבוהה עשויה לזהות אדנומות מסוימות שפוספסו במהלך בדיקת קולונוסקופיה ברזולוציה גבוהה, אין להשתמש בה לצורך בדיקות סקר שגרתיות לאיתור סרטן במעי הגס בקרב מטופלים המצויים בסיכון ממוצע, כך טוען מחקר חדש.
החיסון נגד שפעת החזירים צריך להיות חובה עבור עובדי מערכת הבריאות
על כל הרופאים להתחסן נגד שפעת החזירים וזאת על מנת שיוכלו לשכנע את המטופלים שלהם להתחסן גם הם, כך מסרה הוועדה הרפואית המקומית בוויילס (Local Medical Committee LMC ).
הנגיף הגורם לשפעת החזירים יצורף לחיסון נגד השפעת העונתית השנה
ה- WHO הודיע לאחרונה כי שפעת החזירים תוכלל בחיסון השפעת העונתי של שנת 2010/11. ההחלטה פורסמה בעקבות דיון בן ארבעה ימים שנערך על מנת לבחון מהם זני האינפלואנזה הנפוצים כיום.
מטא-אנליזה מוצאת כי טיפול בסטטינים מביא לסיכון נמוך אך מוחלט לפתח סוכרת
טיפול בסטטינים מביא לסיכון נמוך אך ניתן למדידה לפתח סוכרת, כך עולה ממטא-אנליזה חדשה שפורסמה בכתב העת המקוון Lancet.
הסיכונים הקרדיווסקולארים הנלווים לטיפול ב- Thiazolidinediones
ה- American Heart Association וה- American College of Cardiology פרסמו המלצה המסכמת את הידוע כיום בנוגע לסיכון הקרדיווסקולארי הקשור בטיפול בתרופות המכילות thiazolidinedione עבור סוכרת מסוג 2.
שיעור ההיארעות של TD דומה בתרופות אנטיפסיכוטיות קונבנציונליות וא-טיפיות
מחקר קוהורט פרוספקטיבי לא מצא כל הבדל מובהק בשיעור ההיארעות של tardive dyskinesia ,TD בין מטופלים הנוטלים תרופות אנטיפסיכוטיות קונבנציונליות וא-טיפיות
FDA: סקר המצביע על יותר אמריקאים קוראים תוויות מזון
סקר של ה- FDA מצביע על כך שיותר אמריקאיים קוראים את התוויות המופיעות על גבי המזון.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007