הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 12.02.10

 

אינטראקציה בין Tamoxifen ו- Paroxetine?
Paroxetine, אנטי דפרסנט מפריע כנראה למטבוליזם של Tamoxifenבנשים המטופלות בו זמנית בשתי התרופות, ומוביל לעליה בשיעור התמותה מסרטן השד. המחקר פורסם במגזין המקוון של ה- BMJ.
שוקולד קשור לפחות תמותה משבץ?
תמיד ידענו בליבנו ששוקולד הוא טוב לגוף, אך לא ידענו איך לאכול את זה..... בדיוק בזמן לחג האהבה - Valentine's Day, מגיע מאמר קנדי סוקר הטוען כי צריכה גבוהה של שוקולד כנראה קשורה לירידה בסיכון לשבץ ולירידה בתמותה כתוצאה משבץ.
מערכות סגורות למתן אינסולין מפחיתות אירועים של היפוגליקמיה
מערכות סגורות למתן אינסולין ('Closed-loop insulin delivery systems') יכולות להפחית את היארעות מקרי היפוגליקמיה המתרחשים בלילה בקרב ילדים ומתבגרים עם סוכרת מסוג 1, כך פרסמו לאחרונה חוקרים בכתב העת The Lancet.
טיפול בשלושה נוגדי קרישה עדיף על טיפול בשני נוגדי קרישה לאחר השתלת DES
טיפול נוגד קרישה משולש הינו יעיל יותר בהשוואה לטיפול כפול, לצורך הפחתה של אירועים איסכמיים לאחר התקנה של drug-eluting stent ,DES, כך עולה ממחקר תצפית שפורסם בגיליון פברואר של ה- American Heart Journal.
Lancet חוזר בו ממחקר שפורסם ב- 1998 וקשר אוטיזם עם החיסון כנגד MMR
כתב העת Lancet חזר בו לחלוטין ממאמר שפרסם בשנת 1998 והציע כי ישנו קשר בין החיסון כנגד measles-mumps-rubella ,MMR ובין התפתחות של אוטיזם.
חולים עם מחלת מעיים דלקתית המטופלים בקהילה מציגים סיכון מוגבר ללקות ב- VTE
חולים עם מחלת מעיים דלקתית (inflammatory bowel disease) אשר אינם מאושפזים בבית החולים, מציגים סיכון מוגבר פי 16 ללקות בתסחיפים ורידיים-VTE Venous thromboembolism במהלכן של התלקחויות, כך עולה ממחקר שפורסם בצורה מקוונת ב- Lancet.
TheMarker: התאחדות התעשיינים תומכת בטבע: "מתנגדים לחוק התרופות החדש שיפגע בחברות הגנריות"
TheMarker: התאחדות התעשיינים תומכת בטבע: "מתנגדים לחוק התרופות החדש שיפגע בחברות הגנריות" בהתאחדות טוענים כי תעשיית התרופות הישראלית נאלצת לשלם את מחיר הכניסה לארגון המדינות המפותחות אחרי שנים שבהן הדפה מדינת ישראל בנחישות את הלחצים הרבים מצד חברות התרופות האמריקאיות בעניין זכויות הקניין הרוחני בישראל, אנחנו מצויים רגע לפני הכניעה ללחצים הבלתי פוסקים הללו".
כללים להתקשרות למוסדות משרד הבריאות ושב"כ עם גופים מסחריים ועיסקיים
נוהל זה מעודכן להתקשרות מוסדות משרד הבריאות ושב"כ עם גופים מסחריים ועסקיים לשם ביצוע מחקרים, השתלמויות, כנסים וכל קשר אחר במימונם.
ה- FDA אישר התוויה נוספת לקרסטור
FDA אישר התוויה חדשה לקסטור להפחתת הסיכון לשבץ, התקף לב, ורהוסקולריזציה בחולים שאין להם מחלה מוכחת ,אבל הם בעלי גורמי סיכון בשל אפקט משולב של גיל, (מעל 50 בגברים ומעל 60 בנשים), רמה גבוהה של C- ראקטיב פרוטאין ונוכחות של אחד מגורמי הסיכון : לחץ דם גבוה HDL-C נמוך, עישון או היסטוריה משפחתית של מחלות לב בגיל צעיר.
Chemoembolization ו- Yttrium מראים יעילות דומה בטיפול בסרטן כבד מתקדם
טיפול חוזר ב- cisplatin-based chemoembolization וטיפול בודד במיקרוספרות של intrahepatic arterial yttrium 90 ,90Y מראים יעילות דומה עבור unresectable hepatocellular carcinoma ,HCC המוגבלת לכבד, שני הטיפולים אף מביאים לשרידות חציונית דומה
FDA : עדכון על Tysabri ,Natalizumab
ה- FDA הודיע על סיכון להתפתחות progressive multifocal leukoencephalopathy ,PML ככל שמקבלים יותר טיפולי Tysabri ,Natalizumab.
חיזוי חוסר התגובה לטיפול ב- rituximab בקרב חולי rheumatoid arthritis
דיווח שפורסם בכתב העת המקוון Arthritis and Rheumatism מונה גורמים המנבאים לחוסר תגובה לטיפול ב- rituximab בקרב החולים rheumatoid arthritis ,RA ואת התגובה לטיפול חוזר בקרב החולים הללו.
מחסור באנדרוגן עשוי להגביר את הסיכון למחלות קרדיווסקולאריות
הגיוני להסיק כי ישנו קשר בין androgen-deprivation therapy ,ADT המיועדת לטיפול בסרטן הערמונית ובין סיכון מוגבר למחלות קרדיווסקולאריות
שינויים במידע לרופא על Olanzapine מדגיש סיכון להשמנה ולהיפרליפידמיה במתבגרים
מתבגרים הנוטלים את התרופה האנטיפסיכוטית הא-טיפית Olanzapine ,Zyprexa מצויים בסיכון לעליה משמעותית במשקל ולהיפרליפידמיה, כך יצוין בשינוי בהתוויות התרופה.
BMI גבוה לפני ההיריון קשור במומי לב חמורים
BMI גבוה לפני ההיריון קשור בסיכון מוגבר למומי לב מולדים ובמיוחד למומים מסוג conotruncal ו- ventricular outflow tract ,RVOT.
אקופונקטורה שוות ערך לטיפול ב- venlafaxine בסרטן שד עם תסמינים וזומוטורים
תופעת הלוואי המגבילה ביותר של כימותרפיה ושל טיפול הורמונלי המיועד לנשים עם סרטן שד כוללת סימפטומים וזומוטורים (גלי חום, הזעות לילה).
מחקר אפריקני מצא חיסון נגד שחפת הקשורה ב- HIV
מחקר קליני בן שבע שנים שנערך בטנזניה הראה כי חיסון חדש עשוי להפחית בכ-40% את הסיכוי של חולי HIV לחלות בשחפת. תוצאות המחקר פורסמו בגיליון האחרון של כתב העת המקוון AIDS.
יתכן כי קשישים עם עודף משקל יחיו חיים ארוכים יותר בהשוואה לקשישים עם משקל תקין
בקרב קשישים, BMI המצוי בטווח המוגדר כעודף משקל (25.0 עד 29.9) עשוי להביא לסיכון נמוך יותר לתמותה וזאת בהשוואה ל- BMI המצוי בטווח המוגדר כנורמלי (18.5 עד 24.9)
טיפול החוסם יצור יומי של סרוטונין נמצא כיעיל עבור אוסטיאופורוזיס בעכברים
טיפול שניתן פעם ביום הביא לבניה מחודשת של עצם בקרב מכרסמים עם אוסטיאופורוזיס חמור, ממצא אשר עשוי להוביל ליצירתן של תרופות מסוג חדש לטיפול במחלה בקרב בני-אדם. כך מסרו חוקרים מארה"ב.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007