הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול ב- Prednisolone מפחית היארעות תסמינים הקשורים באסטמה בילדים
12.03.10

 

הורים המתחילים טיפול ב- Prednisolone עשויים להפחית את היארעות התסמינים החריפים הקשורים במחלת האסטמה בקרב ילדים בגיל בית הספר, כך עולה ממחקר חדש.
החוקרים בחנו את השפעתו של תחילת טיפול ב- Prednisolone פומי הניתן על ידי ההורים על היארעותה של אסטמה חריפה בקרב 230 ילדים בגילאים 5-12 עם היסטוריה של אסטמה חוזרת.
מחקרים שנערכו בעבר לא הצליחו למצוא יתרונות בטיפול בקורטיקוסטרואידים פומיים הניתן על ידי ההורים. אך החוקרים במחקר הנוכחי הדגישו כי לאור העובדה שמחלת האסטמה מהווה גורם מוביל לאשפוז ישנו צורך משמעותי בהפחתת נטל המחלה על מערכת הבריאות.
המחקר ארך שלוש שנים ומטרתו היתה לנסות ולהעריך את היארעות התסמינים המופיעים בילדים בשעות היום והלילה באמצעות ניהול יומן.
באופן כללי, תועדו 308 אירועים בילדים שדרשו התערבות. אירועים אלו טופלו באמצעות Prednisolone פומי 1 מ"ג/ק"ג מדי יום או בפלסבו. ילדים שטופלו ב- Prednisolone הראו הפחתה של 15% בתסמינים שהופיעו בשעות היום וזאת בהשוואה לילדים שטופלו בפלסבו.
כמו כן נצפתה הפחתה של 16% בהיארעות התסמינים בשעות הלילה בקרב ילדים שטופלו ב- Prednisolone, כמו גם הפחתה בשימוש בשירותי מערכת הבריאות וירידה בימי ההיעדרות מבית הספר.
מחברי המחקר סיכמו ואמרו כי יש לשקול את היתרונות שנצפו אל מול תופעות הלוואי הפוטנציאליות העשויות ללוות טיפול ממושך בתרופות הללו, תופעות העשויות לכלול השפעות התנהגותיות, השפעות על תפקוד בלוטת יותרת הכליה וירידה בפוטנציאל הגובה הסופי בקרב ילדים חולי אסטמה.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007