הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 29.01.10

 

שיעורי תמותה דומים להלם קרדיוגני ומחלת עורקים כלילית לאחר ניתוח מעקפים ו- PCI
חולים עם הלם כלילי ועם מחלה במספר עורקים כלילים מציגים שיעורי תמותה דומים, 30 ימים ושנה לאחר טיפול ב- percutaneous coronary intervention ,PCI או ב-coronary artery bypass grafting ,CABG, כך מציעה מטא-אנליזה חדשה שפורסמה ב- American Heart Journal.
סיכום פעילות 2009 בתחום השתלות האיברים
בשנת 2009 נצפתה עלייה בשיעור ההסכמות לתרומת איברים.
אקופונקטורה יעילה לטיפול בתסמיני מפרקים הנובעים ממעכבי ארומטז
מחקר שפורסם לאחרונה בצורה מקוונת ב- Journal of Clinical Oncology טוען כי אקופונקטורה הינה שיטה יעילה ונסבלת היטב לטיפול בכאבי מפרקים הנובעים ממעכבי ארומטז.
הסקירה השנתית של סטטיסטיקות החיות בארה"ב
המידע העולה מהסקירה האחרונה מציג שיעורים גוברים והולכים של הריונות בגיל הנוער, ניתוחים קיסריים ומשקל לידה נמוך ביותר, כמו גם שונות ניכרת בתוחלת החיים.
ה- FDA מרחיב את ההתוויה ל- Tykerb בשילוב עם Femara בחולות סרטן שד
ה- FDA מרחיב את ההתוויה ל- Tykerb בשילוב עם Femara בחולות סרטן שד חיוביות ל- HER2.
שליטה הדוקה על גורמי הסיכון מפחיתה את ההיארעות של נפרופתיה סוכרתית
מחקר פרוספקטיבי מציע כי שליטה הדוקה על גורמי הסיכון בקרב חולים מאסיה עם סוכרת מסוג 2 עשויה להפחית את הסיכון שלהם לפתח נפרופתיה סוכרתית (diabetic nephropathy).
ה- FDA מרחיב את האזהרות לתכשיר Videx/Videx EC
ה- FDA הודיע כי הוא מרחיב את האזהרות לתכשיר (Videx/Videx EC (didanosine בעקבות סיבוך נדיר בכבד- non-cirrhotic portal hypertension בחולי HIV המקבלים את הטיפול.
הסכם שיתוף פעולה בין סאנופי אוונטיס וחברת ויטמינים סינית
בעקבות העניין שהביעה לאחרונה חברת סאנופי אוונטיס בשוק מוצרי הצריכה, נחתם שיתוף פעולה בינה לבין יצרנית ויטמינים ומינרלים סינית- China’s Minsheng Pharmaceutical Co .
יצרניות גנריות באירופה קוראות לפתוח את השוק לגנריקה וביוסי מלארס
יצרניות גנריות קוראות לשוק המשותף לפתוח את השוק לתכשירים גנריים ולתכשירי ביוסימילארס. לדבריהם, פתיחת השוק תעזור לחולים ותחסוך כסף רב.
חולים ישראלים יוכלו להשתתף בניסויים קליניים בארה"ב - ולעבור אותם בשיבא
שיבא ומרכז הסרטן היוקרתי בעולם Anderson M.D חותמים על הסכם שיתוף פעולה בטיפול ובחקר הסרטן.
הנחיות מעודכנות לטיפול ב ADHD בילדים
רשות התרופות והבריאות הבריטית (MHRA) עדכנה את הנחיות השימוש הבטוח בריטלין (methylphenidate) בילדים הסובלים מתסמונת קשב וריכוז (ADHD).
מדריך למרשם תרופות מציג סטנדרטים ל: "כשירות לנהיגה"
המדריך MIMS למרשם תרופות פרסם לאחרונה קווים מנחים המסכמים נקודות מפתח הנוגעות לסטנדרטים רפואיים המגדירים את הכשירות לנהיגה.
מיפוי התפוצה הגיאוגרפית של החיידק Staphylococcus aureus באירופה
מחברי המחקר הנוכחי מדגישים כי שבטים מסוימים של החיידק -Staphylococcus aureus S. aureus הקיימים כיום, עמידים ל- methicillin ולאנטיביוטיקות נוספות.
מניטול בשאיפה שווה ערך ל- RhDNase עבור הטיפול בציסטיק פיברוזיס
עבור ילדים החולים בציסטיק פיברוזיס, טיפול באבקת מניטול (mannitol) בשאיפה מביא לשיפור קליני דומה לזה של recombinant human deoxyribonuclease ,rhDNase, כך עולה ממחקר בריטי שפורסם בגיליון ינואר של כתב העת Thorax.
יום התרמה לאיגוד סיסטיק פיברוזיס
CF -סיסטיק פיברוזיס בישראל 2010: 300 אלף נשאים, 600 חולים,18 מועמדים להשתלה שחייהם תלויים בכספי תרומות.
Natriuretic Peptides מסייע להנחות את אופי הטיפול בכשל לבבי
טיפול בכשל לבבי סימפטומטי כרוני המונחה על ידי רמות ה-N-terminal pro-B-type natriuretic peptide ,NT-proBNP עשוי להפחית את שיעורי התמותה לטווח הארוך, כך עולה ממחקר ניו-זילנדי חדש שפורסם ב- Journal of the American College of Cardiology.
הקשר שבין דיכאון ודיסליפידמיה מוסבר ברובו על ידי גורמים הקשורים לסגנון החיים
גורמים הקשורים בסגנון החיים, ובמיוחד BMI אחראים ברובם לקשר שבין דיכאון ודיסליפידמיה, כך מציע מחקר חדש שפורסם בצורה מקוונת ב- Journal of Clinical Psychiatry.
החיסון נגד חיידק הפנאומוקוקוס יגן מפני שישה זנים נוספים
שישה זנים נוספים של החיידק פנאומוקוקוס (pneumococcal bacteria) יכוסו על ידי החיסון החדש שהוצג במסגרת התוכנית לחיסונים בילדות בבריטניה.
WHO: מגיפת השפעת מתמתנת ואף נחלשת באזורים מסוימים
הפנדמיה הקשורה בנגיף H1N1 מתמתנת וסביר להניח כי השפעתה דומה לזו שנצפתה בשנים 1957 ו- 1968 ולא לגרסה הקטלנית יותר שנצפתה ב- 1918. כך מסר ה- World Health Organisation ,WHO.
התאמת המינון ההתחלתי של Velcade בחולי כבד
ה- FDA בשיתוף חברת Takeda הודיעו על שינוי במינון התרופה Velcade ,bortezomib בחולי כבד.
ה- FDA אישר את התכשיר Victoza
ה- FDA אישר את התכשיר Victoza – Liraglutideכתוספת לדיאטה ופעילות גופנית במבוגרים חולי סוכרת סוג 2 שצריכים לשפר את הבקרה הגליצמית.
רווחיה של חברת GSK משפעת החזירים מגיעים ל- 835 מיליון ליש"ט
חברת GlaxoSmithKline חשפה לאחרונה כי רווחיה ממכירת החיסון כנגד הנגיף influenza A ,H1N1 הגיעו ל- 835 מיליון ליש"ט ברבעון הרביעי.
TheMarker: קיצוצים בטבע: החברה פיטרה 28 עובדים במחלקות הפטנטים והמחקר
קיצוצים בטבע: החברה פיטרה 28 עובדים במחלקות הפטנטים והמחקר והקטינה את מספר העובדים במחקר הגנרי
גלובס: VBL משנה מיקוד: נכנסת לניסוי יעילות גדול בפסוריאזיס
החברה המבטיחה של "גלובס" משנת 2008 ביצעה לפני שנה וחצי גיוס ענק של 40 מיליון דולר
הסיכון לפרפור פרוזדורים משתנה תחת הטיפול בתרופות שונות להורדת לחץ הדם
מחקר אפידמיולוגי מצא כי חולים שטופלו ב- beta-blockers, ACE-inhibitors או angiotensin-2 receptor blockers ,ARBs להורת לחץ הדם, הציגו סיכון נמוך יותר ללקות בפרפור פרוזדורים בהשוואה לחולים שטופלו ב- calcium-channel blockers ,CCBs.
TheMarker: הזמנות ראשונות למוצר ה-AAT של קמהדע בברזיל
קמעדע מדווחת על הזמנות ראשונות בברזיל לתרופת ה-AAT בעירוי ולחיסונים נגד מחלת דם בעוברים, בהיקף כולל של כ-15 מיליון שקל, להספקה ב-2010
Ticagrelor יעיל יותר מ- Clopidogrel עבור הטיפול ב- ACS
מעכב הטסיות ticagrelor יעיל יותר בהשוואה ל- clopidogrel עבור הטיפול בחולים המציגים סינדרומים כלילים חריפים (acute coronary syndromes) והמיועדים לעבור טיפול פולשני
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007