הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ARB קשורים בסיכון מופחת ללקות באלצהיימר ובדמנציה
19.01.10ARB ,Angiotensin-receptor blockers קשורים בסיכון מופחת ללקות באלצהיימר או בדמנציה, כך עולה ממחקר שפורסם ב- BMJ.
מחברי המחקר בחנו את הרשומות הרפואיות של 800,000 יוצאי צבא מעל לגיל 65 עם מחלה קרדיווסקולארית (רובם גברים). במהלך ארבע שנות המעקב, מצאו החוקרים כי חולים שטופלו ב- ARB, הציגו סיכון נמוך יותר לפתח אלצהיימר או דמנציה, להתאשפז במוסד סיעודי או למות, וזאת בהשוואה לחולים שטופלו ב- lisinopril ,ACE-inhibitor או בתרופות קרדיווסקולאריות אחרות כגון beta-blockers או calcium channel antagonists.
חולים אשר טופלו הן ב- ARB והן ב- ACE-inhibitors אף הציגו הפחתה גדולה יותר בסיכון.
מחברי המחקר סיכמו ואמרו כי יתכן ו- ARB מגנים מפני דעיכה קוגניטיבית על ידי הגבלה של הנזק הנגרם לנוירונים עקב אירועים של שבץ או עקב בעיות וסקולאריות.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007