הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ירידה במשקל משפיעה באופן חיובי על ההיארעות של דום חסימה נשימתי בשינה
19.01.10גברים אשר שמרו על דיאטה הדוקה, נפטרו לחלוטין מהבעיה לאחר תשעה שבועות.
משום שידוע כי עודף משקל הינו גורם סיכון לדום נשימה חסימתי בשינה (obstructive sleep apnea – OSA), ירידה במשקל מומלצת עבור אנשים בעלי משקל עודף הסובלים מהבעיה. מחקר אקראי חד מרכזי שנערך בשוודיה ניסה להעריך את השפעתה של דיאטה הנוקטת בצריכה אנרגטית נמוכה מאוד על הירידה במשקל בקרב 63 גברים שמנים (BMI של 30–40 kg/m2, גיל 30-65) המציגים OSA בינוני עד חמור (apnea-hypopnea index (AHI) של 15 אירועים לשעה או יותר) אשר טופלו ב- CPAP ,continuous positive airway pressure.
30 גברים הופנו לשמירה על דיאטה נוזלית שכללה צריכה אנרגטית נמוכה ביותר (550 kcal/day) לשבעה שבועות שלאחריהם חזרה הדרגתית למזון נורמלי, שאר הנבדקים המשיכו בדיאטה הנורמלית שלהם למשך תשעה שבועות.
בתחילת המחקר הציגו שתי הקבוצות AHI של 37. לאחר תשעה שבועות, הציגה קבוצת המחקר משקל ממוצע הנמוך ב- 20 ק"ג בהשוואה לקבוצת הביקורת, וה- AHI שהוצג תחת הדיאטה היה נמוך ב- 23 אירועים לשעה וזאת בהשוואה לקבוצת הדיאטה הנורמלית.
חמישה גברים מקבוצת המחקר לא הציגו כלל מחלה (AHI נמוך מ- 5) ו- 15 גברים הציגו OSA קל, זאת בעוד שכל חברי קבוצת הביקורת למעט אחד המשיכו להציג OSA בינוני עד חמור.

 


למחקר >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007