הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

The Marker: ענקית התרופות רוש תשקיע 750 אלף ד' בשלוש חברות של ביומדיקס
15.01.10

 

 

ביומדיקס תשקיע כ-1.1 מיליון דולר בשתי חברות חדשות בתחום הביוטכנולוגיה
חברת התרופות השוויצית רוש שנסחרת בשווי של 150 מיליארד דולר, תשתתף בגיוסי הון של שלוש חברות בתיק ההשקעות של חברת ביומדיקס. רוש תשקיע בכל אחת מהחברות 250 אלף דולר ותקבל זכות ראשונית לנהל מו"מ עם כל אחת מהחברות על הסכם רישיון למסחור המוצרים.
רוש תשתתף בסבב גיוס שבמסגרתו תגייס ביובנט 1.2 מיליון דולר תמורת 23.7% ממניותיה על פי שווי חברה של 5 מיליון דולר לאחר הגיוס. ביובנט, שהוקמה ב-2006 על בסיס מחקר של פרופסור רות ארנון, מפתחת מולקולות חדשות לטיפול בשפעת בבני אדם. המחקר והטכנולוגיה של החברה מתבססים על מניעת הקישור של וירוס השפעת לתאי האדם, וצפויה להתאים לכל סוגי השפעת כולל שפעת חזירים ושפעת העופות. רוש תצטרף גם לגיוס של מיליון דולר לפי שווי חברה של 1.7 מיליון דולר לחברת siRNA, שמפתחת טכנולוגיה להובלת תרופות לטיפול תאי ממוקד במחלות כמו פרקינסון , איידס, סכרת מסוג 2, דלקת פרקים וסוגי סרטן שונים. סירנה הוקמה על בסיס טכנולוגיה שפותחה על ידי פרופסור רימונה מרגלית וד"ר דן פאר מאוניברסיטת תל אביב.
רוש תהיה גם חלק מגיוס הון על ידי חברת SRB1 שמפתחת נוגדן חד שבטי לטיפול במחלות דלקתיות במעיים. החברה תגייס 450 אלף דולר מחברת ביומדיקס תמורת 76.5% מהונה לא בדילול מלא SRB1 תקצה לרוש 111 אלף מניות ו 1.1 מיליון אופציות למניות במחיר מימוש שזהה למחיר גיוס ההון הנוכחי שמבצעת החברה. מימוש האופציות משקף שווי חברה של מיליון דולר לפני המימוש.
בדיומדיקס תשקיע בשתי חברות סטארט אפ חדשות בתחומי מדעי החיים כ-1.1 מיליון דולר, באמצעות שתי החממות שבשליטתה, חממת אתי מאשקלון וחממת מיט"ב. החברה האחת cCam אשר גייסה כ-1.1 מיליון דולר, כאשר 600 אלף דולר הגיעו מקופתה של חממת מיט"ב, החברה השניה היא siRNA Gagomersה גייסה כ-1 מיליון דולר, כאשר חלקה של חממת אתי כ-500 אלף דולר.
חברת cCam מפתחת תרופה המבוססת על נוגדן הפועל נגד חלבון המופיע על גבם של תאים סרטניים. התרופה של cCam מיועדת לטפל בסרטן מסוג מלנומה ממאירהגרוגרתית ובסרטן ריאות מסוג NSCLC. לפי נתוני החברה, תרופות מסוג זה שמפתחת cCam, המבוססות על נוגדנים מונוקלונליים נמכרו בהיקף של 80 מיליארד דולר בשנת 2007 וקצב הגידול השנתי בביקוש אליהן עמד על 18%.
חברת siRNA, עובדת בכדי ליצור מערכת להובלה של ה-RNAi. ה-RNAi הינו המנגנון הקובע איזה גנים יהיו אקטיביים ואיזה גנים לא יקבלו ביטוי בייצור החי. שליטה על מנגנון זה יאפשר לפתח תרופה למחלות תורשתיות או מחלות הנגרמות בעקבות וירוסים. במסגרת החממה תפעל החברה בכדי לבצע בדיקת ייתכנות לטכנולוגיה שפותחה באוניברסיטת תל אביב.
למרות שהטכנולוגיה של siRNA צעירה מאוד, היא עשויה להתאים לטיפול במגוון מחלות החל מאיידס ופרקינסון ועד לדלקת פרקים, סרטן והשמנת יתר. לפי נתוני החברה, שוק הטיפולים המבוססים RNAi צפוי להגיע .

 


מאת:  יורם גביזון כתב TheMarker

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007