הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Ynet: כדורי הרזיה מסוריה, תוספים "טבעיים" מויאגרה
15.01.10ישראל, כך מסתבר מדו"ח חדש שהגיע לידי ynet, היא גן עדן לזייפני תרופות: מתרופות הרזיה שהוברחו לכאן מסוריה, דרך תוספים "טבעיים" שהכילו חומר פעיל של כדור הוויאגרה ועד למרשמים מזויפים לריטלין. החצר האפלה של שוק התרופות
המיני ומרשמי ריטלין מזוייפים? כל אלו נתפסו השנה בפעילות של היחידה למניעת פשיעה פרמצבטית במשרד הבריאות, שהוקמה לפני כשנתיים ופועלת למנוע מכירת תרופות מזוייפות או מוברחות ומכירה של "סמי פיצוציות".
 תרופות הרזיה מסוריה
בדו"ח ראשון מסוגו, שהגיע לידי ynet, שמסכם את פעילות היחידה בשנת 2009, מצויינות כמה מהתפיסות הגדולות שנעשו השנה. כך למשל אחד מיעדי היחידה הוא מניעה של הברחת תרופות דרך מעברי הגבול עם ירדן. בפעילות במעבר אלנבי נמצאו 20 אלף כדורים של תרופת ההרזיה "קסניקל" שמקורה בסוריה והיתה מיועדת לירושלים. הנושא נמצא בחקירת המשטרה בשיתוף היחידה.
לפי נהלי משרד הבריאות על התרופות הנמכרות בישראל ישנו פיקוח של המשרד על תנאי האחסנה וההובלה שלהם, דבר שאינו קיים בתרופות מוברחות ולכן הן מסוכנות לשימוש.
 במקרה אחר נעצר תושב הצפון שנחשד בזיוף מרשמים לריטלין. האיש פדה את המרשמים ונהג למכור את התרופה לכל דורש. יצוין שמדובר בתרופה שניתנת בהמלצה ובפיקוח של רופא. בחקירה טען כי המרשמים נועדו לשימושו האישי. במהלך 2009 הוגש כתב אישום בנושא דומה נגד עורך דין מאזור השרון שזייף מרשמי ריטלין ונעצר בעקבות פעילות של היחידה.
 ציאניד בסמים
פעילות נוספת שמשותפת למשרד הבריאות ולמשטרה נוגעת למכירה של "סמי פיצוציות" וסמים שבהם מעורבות תרופות. בשנה החולפת נעצרה אישה בת 55 שניהלה מחסן כימיקלים בתל-אביב. היא הודתה במשטרה כי רכשה עשרות קילוגרמים של פארצטמול (להורדת חום ושיכוך כאבים), ומשככי כאבים מסוג בנזוקאין ולידוקאין ורעל מסוג ציאניד ברשות הפלשתינית ומכרה כמויות ניכרות מהם לסוחרי סמים באזור המרכז. החשד הוא שהסוחרים ערבבו את התרופות בסם.
אחד היעדים המרכזיים לזיוף הן התרופות לשיפור התפקוד המיני. בפעילות היחידה נתפסו גם אלפי כדורי ויאגרה וסיאליס מזויפים וכן חומרים ששווקו כ"טבעיים", אך הכילו את החומר הפעיל בויאגרה (סילדנאפיל) ובמקרים מסויימים גם לידוקאין. משרד הבריאות אף המליץ לציבור, בעקבות הפעילות, לא להשתמש בתכשירים בשם "הרבא גרא" ו"וי מרוקאי", שבבדיקות מעבדה נמצא כי הן מכילות חומרים תרופתיים. בחנויות סקס בתחנה המרכזית בתל-אביב ובירושלים נמצאו חומרים "טבעיים" נוספים שנמצא כי הכילו חומרים פעילים. בעקבות פעילות היחידה נסגר במזרח ירושלים בית מרקחת שבו נמכרו כדורי סיאליס וויאגרה מזויפים.

 


לידיעה >>


מאת: מיטל יסעור בית- אור- כתבת Ynet


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007