הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA אישר 26 תרופות חדשות במהלך שנת 2009
15.01.10


 

הרגולטורים בארה"ב נתנו אור ירוק ל-26 תרופות חדשות בשנה שעברה, תרופה אחת יותר בהשוואה לשנת 2008 וזאת אף על פי שהארגון נמצא "תחת אש" לאחר שלא עמד במספר תאריכי יעד בנוגע לטיפולים פוטנציאלים נוספים.

הנתונים האחרונים סופקו על ידי קבוצת מחקר מוושינגטון אשר הדגישה כי מספר התרופות שאושרו על ידי ה- FDA השנה, גבוה מזה שאושר במהלך ארבעת השנים האחרונות. בין הטיפולים המשמעותיים שקיבלו אישור מצויות שתי תרופות חדשות לטיפול בסרטן מתקדם של הכליה - Votrient ,pazopanib של חברת GlaxoSmithKline ו- Afinitor ,everolimus של חברת Novartis כמו גם מדלל הדם Effient ,prasugrel של חברת Eli Lilly/Daiichi Sankyo והתרופה המיועדת לטיפול בהפרעות קצב Multaq ,dronedarone של חברת Sanofi-Aventis.
בכירים בקבוצת המחקר מסרו כי על אף הנתונים האחרונים, על ה- FDA להמשיך ולשפר את תהליכי האישור שלו, הבכירים אף הזכירו את התרופה liraglutide של חברת Nordisk Novo המיועדת לטיפול בסוכרת וסבלה ממספר עיכובים.
תוכניות פוסט-מרקט המיועדות למעקב אחר בטיחותן של התרופות נוצרו במקור על מנת להאיץ את התהליך ולאפשר ל- FDA לאשר תרופות מסוימות אפילו אם עדיין ישנן שאלות פתוחות לגביהן, אך למעשה תוכניות אלו מאטות את תהליכי אישור התרופות. למרות זאת אנו מאמינים שבעיה זו תיפתר ברגע שה- FDA ויצרני התרופות יקבלו בטחון בנוגע להליכי התכנון של מחקרים אלו.
הקבוצה מוושינגטון אף מסרה כי במהלך השנה האחרונה פורסמו 31 עלונים חדשים או עדכונים לעלונים המצורפים לתרופות המצויות בשוק וזאת בהשוואה ל- 56 עדכונים או עלונים חדשים שפורסמו בשנת 2008.
ה- FDA לא אישר את הנתונים ומסר כי נתונים מטעמו יפורסמו בקרוב.

 


לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007