הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נראה כי תרופות נגד דיכאון הכי יעילות עבור מקרים של דיכאון חמור
15.01.10

 

לתרופות נגד דיכאון ישנם יתרונות משמעותיים עבור חולים עם דיכאון חמור אך יתכן כי הן אינן יעילות לטיפול בחולים המציגים תסמינים קלים בלבד, כך עולה ממטא-אנליזה שפורסמה בכתב העת JAMA.

מחברי המחקר בחנו מידע העולה משישה מחקרים אקראיים מסוג מקרה ביקורת (placebo-controlled trials) שכללו מעל ל- 700 משתתפים. החוקרים בחנו את ה- Hamilton depression score בתחילת הטיפול ובסיומו. לאחר 6 שבועות מינימום של טיפול, מצאו החוקרים כי החולים שהציגו את ציון ההמילטון הגבוה ביותר בעת הכניסה למחקר אף הציגו את ההשפעה הגדולה ביותר כתוצאה מהטיפול התרופתי.
על מנת להשיג יעילות קלינית, חישבו החוקרים את הציונים עבורם ישנו צורך בטיפול:
• 16 עבור דיכאון קל עד בינוני.
• 11 עבור דיכאון חמור.
• 4 עבור דיכאון חמור ביותר.
מחברי המחקר המליצו כי יש להבהיר לרופאים שבעוד שתרופות נגד דיכאון עשויות להיות בעלות השפעה משמעותית במקרים חמורים של דיכאון, ישנן ראיות מעטות בלבד המצביעות על יתרונות פרמקולוגיים ספציפיים עבור חולים המציגים דיכאון חמור פחות.

 


לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007