הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

זריקות של מיובלאסטים משפרות מצבים של חוסר שליטה אנאלית לאחר הלידה
15.01.10

 

זריקות של תאי שריר עשויות לשפר מצבים של חוסר שליטה אנאלית לאחר טראומת הלידה, כך מראה מחקר פיילוט שכלל 10 נשים.
כשנה לאחר הטיפול, דיווחו כל הנשים כי התסמינים שלהן השתפרו וכי הן מחשיבות את הטיפול כ- "מוצלח ביותר", כך מסרו מחברי המחקר מאוניברסיטת גראץ שבאוסטריה.

טיפול כירורגי עבור חוסר שליטה אנאלית לרוב מביא לתוצאות מאכזבות זאת כאשר שיעורי הכישלון
ל- 5 שנים מגיעים עד ל- 86%. זריקות פרי-אנאליות של חומרים שונים (bulking agents) לרוב סיליקון הביאו לתוצאות מעורבות.
תחת ההנחה כי זריקות של מיובלאסטים אוטולוגיים ופיברובלאסטים לספינקטר היורונלי עשויות לשפר את חוסר השליטה על הסוגר, ביצעו החוקרים במחקר הנוכחי בדיקה דומה על הספינקטר האנאלי בנשים לאחר לידה.
המיובלאסטים האוטולוגיים הוזרקו לתוך הפגם בספינקטר באמצעות הנחייה של אולטראסאונד. ההזרקות בוצעו תחת הרדמה כללית וארכו פרקי זמן של 25-11 דקות.
יום לאחר ההזרקה הציגו כל הנשים ציון 0 ב- visual analogue pain scale. 12 חודשים לאחר ההזרקה, כל הנשים הציגו הפחתה משמעותית של 13.7 יחידות ב- Wexner Continence Grading Score והפחתה של 0.4 יחידות במספר תנועות המעיים היומיות. מספר האירועים החציוני של חוסר שליטה על הסוגרים פחת ב- 8 אירועים לשבוע ואיכות החיים הכללית עלתה ב- 30 נקודות כפי שנמדדה על ידי ה- Rockwood Fecal Incontinence Quality of Life Scale.

 


לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
26/03/12, 21:20
שיר
האם ידוע לכם:-)
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007