הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההשפעה של טיפול אנטירטרוויראלי משולב על התמותה הכוללת מ- HIV
15.01.10


 

לאחר 12 שנות שימוש בטיפול אנטירטרוויראלי משולב (combined antiretroviral therapy – cART) במדינות מתפתחות, השפעתו על שיעורי התמותה מכל הסיבות עדיין אינה ברורה.

החוקרים במחקר הנוכחי ניסו להעריך את השפעתו של הטיפול הנ"ל על התמותה מכל הסיבות בקרב חולי HIV במסגרתו של שיתוף רב לאומי שכלל 12 מחקרי קוהורט מאירופה ומארה"ב. השיתוף כלל 62,760 חולים שלא טופלו מעולם, אחריהם נערך מעקב בן 3.3 שנים, במהלך תקופה זו אירעו 2,039 מקרי תמותה.
הסיכון הנצפה לתמותה היה 0.48 בקרב חולים שהחלו טיפול ב- cART וזאת בהשוואה לחולים שלא טופלו. ניתוח שביצע ריבוד של התוצאות על פי ספירת ה- CD4 בתחילת המחקר העלה את שיעורי הסיכון היחסי הבאים:
• 0.29 עבור < 100 cells/μl.
• 0.38 עבור  < 350 cells/μlעד 200.
• 0.55 עבור < 500 cells/μl עד 350.
• 0.77 עבור 500 cells/μl או יותר.
הסיכון היחסי המשוער השתנה בהתאם למספר השנים שעברו מאז תחילת הטיפול ב- cART, מ- 0.57 עבור פרק זמן קצר משנה מאז תחילת הטיפול ל- 0.21 עבור 5 שנים או יותר של טיפול.

מחברי המחקר סיכמו ואמרו כי הממצאים האחרונים מציעים כי טיפול ב- cART מפחית בכמחצית את הסיכון לתמותה מזיהום ב- HIV במדינות מתפתחות וכי ההפחתה המוחלטת בשיעורי התמותה הייתה גדולה יותר בקרב אותם חולים שהציגו פרוגנוזה גרועה יותר בתחילת המחקר. בהיעדרו של מידע ממחקרים ארוכי טווח, המחקר הנוכחי מספק את הראיות הטובות ביותר בנוגע להשפעתו של cART על שיעורי התמותה הכוללים בקרב החולים ב- HIV.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007