הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מודיע על שיתוף פעולה מחקרי בנוגע לשימוש בתרופות במהלך ההיריון
15.01.10

 

ה- FDA חבר לאחרונה לסקטור הפרטי ולחוקרים מהאקדמיה בארה"ב לצורך ביצוע תוכנית שמטרתה היא בחינת השפעתן של תרופות מרשם שונות הניטלות במהלך ההיריון.

התוכנית - Medication Exposure in Pregnancy Risk Evaluation Program ,MEPREP הינה פרי של שיתוף פעולה המתקיים בין ה- FDA ובין מספר מרכזים למחקר בארה"ב.
כשני שליש מהנשים היולדות נטלו לפחות תרופת מרשם אחת במהלך ההיריון, כך עולה ממאמר שפורסם ב- American Journal of Obstetrics and Gynecology. ה- FDA הדגיש כי אף על פי שהועלו בעבר חששות מסוימים הנוגעים לבריאותם של האם והעובר, מספר מועט ביותר של מחקרים קליניים ניסה להעריך את בטיחות השימוש בתרופות במהלך ההיריון.
החוקרים, שימומנו באמצעות היוזמה MEPREP ינסו לבחון את רשומות מערכת הבריאות הלאומיות הנוגעות לאם ולתינוק מ-11 האתרים המשתתפים בתוכנית. 11 האתרים יחדיו, כוללים מידע שנאסף בין השנים 2001-2007 הנוגע לכמיליון לידות. סביר כי מרבית מהאמהות הללו השתמשו בתרופות במהלך תקופת ההיריון וכעת יתאפשר ל- FDA ולחוקרים המעורבים בתוכנית לבצע בחינה שיטתית של המידע שנאסף.
בכירים בארגון מסרו כי המידע שייאסף במהלך התוכנית יאפשר לקיים מדיניות מנחה שתשפיע על הפרקטיקה הקלינית.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007