הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תחלואה נלווית מגבירה את הסיכון לתפליט פלאורלי לאחר ניתוח לב
05.01.10

 

מין נשי ותחלואה וסקולארית מהווים גורמי סיכון לתפליט פלאורלי לאחר ניתוח לב, כך מדווחים חוקרים מקנדה בכתב העת Chest.

החוקרים אף מצאו כי חולים שכאלו מציגים זמן שהייה ארוך יותר במחלקות הטיפול הנמרץ, שיעורים גבוהים יותר של סיבוכים, מחלות רבות יותר של כלי הדם הפריפרלים, יותר אירועים של כשל לבבי ושיעור המצאות גבוה יותר של פרפור פרוזדורים, בהשוואה לחולים אשר עברו ניתוח לב ולא סבלו מתפליט פלאורלי נלווה.

הממצאים האחרונים עולים ממחקר שערך שנתיים וכלל 2892 חולים שעברו ניתוח מעקפים, ניתוח להחלפת מסתם או שניהם. החוקרים דיווחו כי תפליט משמעותי (משמעותי מספיק על מנת שידרוש ניקוז) התפתח בקרב 192 חולים (6.6%) בתוך 30 ימים מהניתוח.
מחברי המחקר מצאו כי מרבית אירועי התפליט (73.8%) אירעו בתוך שבעה ימים מהניתוח ומרביתם דורגו בדרגות 1 ו- 2. הפרש הזמן הממוצע בין הניתוח והניקוז היה 6.6 ימים.
בנוגע למאפיינים פרה-אופרטיבים, קבוצת החולים שסבלה מתפליט פלאורלי הייתה מבוגרת משמעותית בהשוואה לקבוצה שלא סבלה מתפליט (67.3 למול 65.4 שנים) ומרבית החולים שהציגו תפליט היו נשים (37.5% למול 25.2%). כמו כן נצפה בקרב חולים אלו שטח גוף ממוצע קטן משמעותית ו- ejection fraction נמוך משמעותית של החדר השמאלי.
קבוצת התפליט הפלאורלי אף הציגה שיעורים גבוהים יותר של אי ספיקת לב (8.9% למול 3.5%), פרפור פרוזדורים (9.5% למול 5.4%) ומחלת כלי דם פריפרלית (21.5% למול 11.3%) וזאת בהשוואה לקבוצת החולים שלא הציגה תפליט פלאורלי.
המצאות התפליט אף עלתה בנוכחותן של תרופות מסוימות כגון נוגדי קרישה.
ד"ר בולט הדגיש כי תפליט פלאורלי נמצא כקשור עם מספר גדול של סיבוכים פוסט-אופרטיבים, כולל סיבוכים לבביים, זיהומים, סיבוכים המטולוגיים ואירועים כיליתיים. כמו כן נמצא קשר בין נוכחות תפליט ובין תחלואה פוסט-אופרטיבית המביאה למשך אשפוז ארוך יותר ביחידות לטיפול נמרץ (142 למול 35 שעות) ובבתי החולים (16.2 למול 7.5 ימים).

 

 

למחקר >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007