הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מחקר קושר את השימוש בסטטינים זולים עם פרוגנוזה ירודה יותר
01.01.10


 

מרפאות הנוטות להשתמש בסטטינים זולים, אף נוטות להציג תוצאות קליניות ירודות יותר. כך עולה ממחקר שבחן מרפאות הפעילות בסומרסט (Somerset) שבאנגליה.

המחקר, שפורסם ב- British Journal of General Practice בחן את שיעור המרשמים לסטטינים בעלות נמוכה ואת ההישגים הקליניים שהושגו על פי האינדיקאטורים של ה- QOF בנוגע לרמות הכולסטרול (CHD8) ולשיעורי ההיארעות של שבץ (Stroke8).
המחקר, בראשותו של ד"ר היקמן, מצא כי ישנו קשר בין שימוש בשיעור גבוה של סטטינים בעלות נמוכה ובין הישגים קליניים ירודים. ד"ר היקמן מסר כי הוא מאמין שממצאים אלו מעלים שאלה לגבי יעילותם של סטטינים כאלו.
"ממצאי המחקר מעלים את החשש כי הלחץ המופעל לרישום מרשמים של סטטינים שעלותם נמוכה יותר, עשוי לתרום לשליטה טובה פחות על רמות הכולסטרול ברמת האוכלוסייה".
ד"ר היקמן אף הציע כי יתכן שמרפאות המציגות תוצאות קליניות טובות תחת השימוש בסטטינים בעלות נמוכה, משלבות שימוש בטיפולים נוספים כגון ezetimibe.
אף על פי ששימוש שכזה מצוי בקנה אחד עם המלצותיו של ה- NICE, יתכן כי הוא מביא לפגיעה בחסכון הכספי.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007