הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

יתכן כי הקווים המנחים בנוגע לטיפול ב- Clopidogrel בעקבות התקנת סטנט מופרזים
01.01.10

 

למרות הקווים המנחים המדגישים כי יש לתת טיפול ב- clopidogrel למשך 12 חודשים לאחר ההתקנה של drug-eluting stent ,DES, חולים שטופלו בתרופה למשך 6 חודשים בלבד הציגו החלמה דומה לזו שהציגו חולים שטופלו בתרופה למשך שנה שלמה, כך עולה מתוצאותיו של מחקר חדש.

יתרונות הטיפול ב- clopidogrel לתקופה העולה על 6 חודשים לאחר ההתקנה של DES אינם ודאיים ולכן ההחלטה על טיפול כפול בנוגדי קרישה (אספירין + קלופידוגרל) צריכה להיות מבוססת על גורמי הסיכון של כל חולה וחולה.
על מנת לבחון את הסוגיה השוו החוקרים ממצאים שנאספו לאורך שנתיים וכללו 575 חולים שטופלו בקלופידוגרל למשך יותר מ-6 חודשים ושל 163 חולים אשר טופלו בתרופה למשך 6 חודשים בלבד. כל החולים לא הציגו כל אירועים לאחר שישה חודשים.
מרבית הנבדקים היו גברים (70.1%) והגיל הממוצע היה 63 שנים. 26% מהנבדקים היו מעשנים.
במהלך תקופת מעקב ממוצעת של 2.02 שנים, אירעו 7 מקרי מוות, 3 מקרים של MI ושני מקרים של טרומבוזיס הקשור בסטנט.
מטרות המחקר שכללו תמותה, MI וטרומבוזה הקשורה בסטנט אירעו בשיעור דומה בקרב שתי הקבוצות (שיעור של כ- 2.9%). יתר על כן, אנליזה שכללה משתנים תלויי זמן העלתה כי שיעור המקרים שהשיגו את מטרות המחקר היה דומה.
החוקרים סיכמו ואמרו כי הקוהורט שנערך לא הצליח להדגים את היתרונות הטמונים בטיפול ארוך טווח בקלופידוגרל לאחר התקנה של DES. למרות זאת גישה הנוקטת בהמשך הטיפול בתרופה מעבר לפרק הזמן של שישה חודשים הינה סבירה עבור מטופלים המצויים בסיכון גבוה.

 

 

מקור הידיעה >>

 

Am J Cardiol 2009;104:1668-1673

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007