הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רמות מוגברות של אנזימי כבד נצפות במהלך טיפול ב- methotrexate/leflunomide
01.01.10

 

מחקר קוהורט שפורסם ב- Annals of Rheumatic Diseases טוען כי כשליש מהחולים הנוטלים methotrexate (MTX), leflunomide (LEF) או שילוב שלהן לטיפול בדלקת פרקים, מציגים עליה ברמות אנזימי הכבד שלהם.
מחברי המחקר ניסו להעריך את העלייה ברמותיהם של האנזימים alanine aminotransferase/aspartate aminotransferase ,ALT/AST הקשורה בטיפול ב- methotrexate (MTX), leflunomide (LEF) ו- MTX+LEF למול טיפול ב-disease-modifying (antirheumatic drugs (DMARDs אחרים.
החוקרים בחנו חולים שנטלו את התרופות הנ"ל לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית או בדלקת מפרקים פסוריאטית. רמות אבנורמאליות של ALT/AST נחשבו לרמות הגבוהות פי 1-2 מהגבול הנורמאלי העליון.
המחקר העלה את הממצאים הבאים:
• רמות גבוהות של ALT/AST (מעל לפי 1 מהגבול הנורמאלי העליון) אירעו ב- 22%, 17%, 31% ו- 14% מהחולים שטופלו ב- MTX, LEF, MTX+LEF או אף אחד מהם בהתאמה. חולי דלקת מפרקים פסוריאטית הציגו סיכוי גבוה פי 2.76 להציג עליה ברמות האנזימים.
• רמות גבוהות של ALT/AST (מעל לפי 2 מהגבול הנורמאלי העליון) אירעו בקרב 1-2% מהחולים שטופלו ב- MTX או ב- LEF כמונותרפיה וזאת בהשוואה ל- 5% מהחולים שטופלו בשילוב התרופות.
ניתוח רב-משתני והשוואה של כל מונותרפיה העלו כי שילוב התרופות קשור בסיכון גבוה יותר וזאת בהתאמה למינון ה- MTX בו נעשה שימוש במסגרת הטיפול המשולב (10-17.5 מ"ג לשבוע – סיכון יחסי 2.91, מעל ל- 20 מ"ג לשבוע, סיכון יחסי 3.98).

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007