הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

קפסולת וידאו מדור שני מזהה פוליפים במעי הגס ביעילות רבה יותר
01.01.10

 

קפסולה אנדוסקופית מדור שני (PillCam Colon 2, Given Imaging) הציגה רגישות וסגוליות "טובות מאוד" באיתור פוליפים במעי הגס במחקר שנערך לאחרונה, כך מסרו חוקרים מישראל.
קפסולות הוידאו מדור ראשון פופולריות מאוד לבדיקות של המעי הדק, אך באופן כללי הן לא נמצאו כיעילות לצורך בדיקות קולונוסקופיה סטנדרטיות של המעי הגס.
ד"ר אליקים מבית החולים רמבם בחיפה ועמיתיו מדווחים בגיליון דצמבר של כתב העת Endoscopy על קפסולה נבלעת חדשה המספקת תמונות בקצב של עד כ- 35/שניה, זאת בעוד שהגרסא המוקדמת של המתקן (מאותו היצרן) סיפקה קצב תמונות קבוע של 4/שניה.
החוקרים בחנו את יעילותה של הבדיקה החדשה בקרב 98 נבדקים שבלעו את הקפסולה ואף נבדקו על ידי קולונוסקופיה מקובלת.
בהשוואה לקולונוסקופיה המיועדת לאיתור פוליפים בגודל 6 מ"מ או יותר, הציגה הקפסולה רגישות של 89% וסגוליות של 76%. הרגישות והסגוליות לאיתור פוליפים הגדולים מ- 10 מ"מ היו 88% ו- 89% בהתאמה. כמו כן, לא דווחו כל תופעות לוואי.
מחברי המחקר ציינו כי המתקן מהדור הראשון הציג רגישות של 58% וסגוליות של 83% לאיתור פוליפים בגודל 6 מ"מ או יותר.
החוקרים סיכמו ואמרו כי המערכת מהדור השני מהווה שיטה בטוחה להדמית הרירית במעי הגס וזאת ללא צורך בסדציה, אינטובציה או air insufflation.
המחקר מומן על ידי חברת Given Imaging מיוקנעם המייצרת את קפסולת הוידאו.

 


מקור הידיעה >>

 

Endoscopy 2009;41:1026-1031

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007