הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ספירת טסיות נמוכה ונוגדנים נגד HCV מנבאים וירמיה
01.01.10


 

ספירה נמוכה של טסיות בנוכחותה של וירמיה כתוצאה מהנגיף hepatitis C, מצביעה על הצורך להתחיל בטיפול המבוסס אינטרפרון וזאת בלא קשר לרמת הפיברוזיס של הכבד, כך עולה ממחקר שביצעו חוקרים מטייוואן.
מחברי המחקר ערכו בין השנים 2002-2005 סקר שכלל 11,239 חולים בגילאים 40-65. ממצאי המחקר פורסמו בצורה מקוונת בכתב העת Journal of Hepatology.
החוקרים הגדירו רמת טסיות נמוכה כפחות מ- 150,000 טסיות/מיקרוליטר וקבעו פיברוזיס בצורה לא פולשנית באמצעות FT score (FibroTest, Biopredictive, Paris, France) בדיקה המבוססת על חמישה סמנים ביוכימיקלים המצויים בסרום.
שיעור ההמצאות של נוגדנים נגד HCV היה 6.3%. שיעור ההמצאות של רמתalanine aminotransferase ,ALT נמוכה ושל רמת טסיות נמוכה היה 20.3% ו- 4.2% בהתאמה. בקרב תת קבוצה של 642 חולים החיוביים לנוגדנים כנגד HCV, 74.5% נמצאו כחיוביים ל- HCV RNA.
ניתוח רב משתני מצא קשר בין רמת טסיות נמוכה בחולים עם נוגדנים נגד HCV ובין רמות ALT אבנורמאליות (סיכוי יחסי 3.70) ובין HCV RNA (סיכוי יחסי 2.00). מחברי המחקר אף דיווחו כי בקרב נבדקים שהציגו נוגדנים נגד HCV, ספירה נמוכה של טסיות היוותה גורם מנבא וירמיה של HCV ברגישות של 88%.
לנוכחותו של HCV RNA ישנו תפקיד משמעותי בהתקדמות המחלה, הקשר שבין רמה נמוכה של טסיות ובין וירמיה עשוי לסייע לרופאים לזהות חולים עם זיהום פעיל של HCV.
ללא קשר לרמות ה- ALT, ספירת הטסיות מהווה גורם מנבא יעיל ל- HCV RNA באפליקציה הקלינית.

 


מקור הידיעה >>

 

J Hepatol 2009

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007