הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול בסטטינים אינו משפיע על התחלואה הנוירולוגית לאחר ניתוח מעקפים
01.01.10

 

ניתוח של קוהורט בן עשר שנים הכולל חולים שעברו ניתוח מעקפים, מעלה כי טיפול פרה-אופרטיבי בסטטינים אינו משפיע משמעותית על הסיכון לתחלואה נוירולוגית.

חולים בטרשת העורקים העוברים פרוצדורות וסקולאריות מצויים בסיכון ללקות בתופעות נוירולוגיות פוסט-אופרטיביות , כולל שבץ ו- encephalopathy. יתכן כי תופעות אלו לפחות בחלקן, מתרחשות כתוצאה ממיקרו-תסחיפים ומחקרים שונים אף מציעים כי נטילה של סטטינים טרם הפרוצדורה עשויה להפחית את הסיכון לאירועים הללו.
מטרתה של האנליזה הנוכחית הייתה לנסות ולבחון את ההשפעה המגינה הפוטנציאלית של הסטטינים במסגרתו של קוהורט פרוספקטיבי הכולל חולים לפני ניתוח מעקפים. מסד הנתונים נאסף על מנת לבחון סיבוכים נוירולוגיים המתרחשים לאחר ניתוח המעקפים ומטרת המחקר העיקרית הייתה בחינת הקשר שבין טיפול בסטטינים ובין ההיארעות של שבץ ו- encephalopathy.
הקוהורט כלל 5,121 נבדקים ושיעור השימוש בסטטינים עלה במהלך פרק הזמן של עשר שנות המחקר, באופן כללי 54% מהחולים נטלו סטטינים טרם הניתוח.
604 חולים (11.8%) הציגו את מטרת המחקר העיקרית, 166 (3.2%) לקו בשבץ ו- 438 (8.6%) לקו ב- encephalopathy. לא נמצא כל הבדל משמעותי בסיכון בין החולים שטופלו בסטטינים ובין החולים שלא טופלו בסטטינים.
כמו כן לא נמצא הבדל משמעותי בין המטופלים בסטטינים ובין קבוצת הביקורת ביחס למטרות המחקר המשניות שכללו תמותה קרדיווסקולארית, משך השהות בבית החולים והתקף לב.
מחברי המחקר הדגישו כי על סמך הממצאים האחרונים, אין לעכב את ביצועו של ניתוח מעקפים לצורך תחילתו של טיפול בסטטינים.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007