הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 25.12.09

 

תרומות של חברות מסחריות לגופים העוסקים בתחום הבריאות
סעיף 40 לחוק ביטוח בריאות ממלכתי מחייב את חברות המסחריות בישראל העוסקות בתרופות או בציוד רפואי לדווח למשרד על כל תרומה בכסף או בשווה כסף שניתן לגופים העוסקים בתחום הבריאות
טיפול תרופתי לשיפור ההיענות לשימוש ב- CPAP
Continuous positive airway pressure ,CPAP הינו הטיפול הראשוני עבור דום נשימה חסימתי בשינה (obstructive sleep apnea) אך ההיענות לטיפול זה נוטה להיות נמוכה.
כריות אויר במכוניות אינן מהוות סכנה לנשים בהריון
מחקר חדש טוען כי כריות האויר במכוניות אינן מגבירות את הסיכון למרבית הסיבוכים הקשורים בהריון לנשים בהריון המעורבות בתאונות דרכים.
שילוב Lithium ו- Valproate יעיל יותר למניעת חזרות תסמונת בי-פולארית
חולים בתסמונת בי-פולארית מציגים סיכון נמוך יותר לחזרות של התסמונת כאשר הם מטופלים בשילוב של lithium ו- valproate וזאת בהשוואה לחולים המטופלים ב- valproate בלבד.
עוד על - H1N1 בילדים
אסטמה הינה גורם סיכון משמעותי בקרב ילדים המאושפזים עקב הידבקות בנגיף H1N1.
מדריך לנשים בהריון: המלצות לגבי צריכת קפאין ובוטנים
מדריך חדש אותו פרסם ה- DoH מעדכן את ההמלצות הנוגעות לצריכה של קפאין ובוטנים במהלך ההריון.
שיקולים חדשים בנוגע לבדיקות הסקר לאיתור אלצהיימר וסרטן הקיבה
יתכן כי מחלת האלצהיימר וסרטן הקיבה יהיו בין המחלות הנכללות בתוכנית בדיקות הסקר הלאומית בבריטניה וזאת לאחר שבוצעו התייעצויות שונות בנוגע לשירותים המוצעים בתוכנית.
המלצות הוועדה הציבורית להרחבת סל הבריאות – עדכון 2010
המלצות הוועדה הציבורית להרחבת סל הבריאות – עדכון 2010
ISMP –Medication Safety Alert- לתאריך 19.12.2009
Medication Safety Alert לתאריך 19.12.2009
10 פריצות הדרך המשמעותיות ברפואה בעשור הראשון של המאה ה-21
רשת החדשות ABC בשיתוף MEDSCAPE TODAY פנו למאות מומחים ברפואה ובהיסטוריה רפואית על מנת שיבחרו מה היו 10 פריצות הדרך המשמעותיות ביותר ברפואה בעשור הראשון של המאה ה21.
ה- DoH: ילדים מתחת לגיל 15 לא צריכים לשתות אלכוהול
צעירים אינם צריכים לשתות אלכוהול מכל סוג טרם הגיעם לגיל 15, ומעל לגיל 15 עליהם לשתות רק בסביבה מבוקרת, כך מוסרים הקווים המנחים של ה- DoH.
כיצד לזהות זיופי תרופות
ה-FDA הפיק וידאו לצרכנים, המזהיר אותם מרכישת תרופות מזויפות- כדאי לצפות.
ה- FDA מאשר גרסא גנרית של Aricept לטיפול בדמנציה הקשורה באלצהיימר
ה- FDA אישר לאחרונה את הגרסא הגנרית הראשונה של Aricept ,donepezil hydrochloride בטבליות לשימוש פומי. donepezil hydrochloride מיועד לטיפול בדמנציה הקשורה במחלת האלצהיימר.
הטיפול בקורטיקוסטרואידים נזאליים אינו יעיל עבור ילדים עם אוטיטיס מדיה בי-לאטרלית
Otitis media המלווה בתפליט (מצב הידוע גם כ- glue ear כאשר הוא נמשך מעל ל-6 חודשים) הינו מצב נפוץ בקרב ילדים, המחלה לרוב עוברת בצורה ספונטנית, אך מצבים כרוניים עשויים להשפיע על תהליכי הלמידה וההתפתחות ואף עשויים לדרוש התערבות כירורגית
FDA: הסיכון להתפתחות סרטן כתוצאה משימוש בתכשירים Zetia ו- Vytorin לא סביר
ה- FDA הודיע כי הסיכון להתפתחות סרטן או מוות כתוצאה משימוש בתכשירים Vytorin ,ezetimibe/simvastatin ו- Zetia ,ezetimibe לא סביר.
טיפול אינטנסיבי מפחית תופעות לוואי בחולים עם היצרות א-סימפטומטית באבי העורקים
מחקר תצפית מצא כי טיפול רפואי אינטנסיבי מפחית משמעותית את הסיכון לתופעות וסקולאריות בקרב חולים עם היצרות א-סימפטומטית באבי העורקים - (asymptomatic carotid stenosis (ACS.
הנשק החדשני כנגד MRSA: רימונים
הרימון כבר הוכר בעבר כבעל תכונות תזונתיות ייחודיות, ולאחרונה קבוצת מדענים מאוניברסיטת קינגסטון בלונדון מצאו שימוש חדש למלך הפירות
קול קורא להגשת הצעות מקדמיות למענקי מחקר ובקשות למלגות
המכון הלאומי לחקר שרותי הבריאות ומדיניות הבריאות שמח להודיע על פרסומו של קול קורא להגשת הצעות מקדמיות למענקי מחקר ובקשות למלגות.
סאנופי אוונטיס הודיעה על כוונתה לרכוש את חברת מוצרי הצריכה האמריקאית Chattem
חברת סאנופי אוונטיס הודיעה על כוונתה לרכוש את חברת מוצרי הצריכה האמריקאית Chattem תמורה סכום של 1.9 מיליארד דולר.
H1N1 עדכון: 800,000 מנות חיסון לילדים הוחזרו עקב אובדן פעילות
ה- CDC מדווח כי חברת Sanofi Pasteur הורידה מהמדפים 800,000 מנות של החיסון כנגד הנגיף H1N1 לשנת 2009 המיועד לילדים, בעקבות חששות הנוגעים לאובדן יעילותם של חיסונים מסוימים שהתרחש מעת שיוצרו.
FDA ממליץ להרחיב את הטיפול ב- Crestor גם לאנשים שאינם סובלים מכולסטרול גבוה
פאנל מייעץ של ה- FDA הצביע לאחרונה 12 למול 4 חברים בנוגע להרחבת השימוש ב- rosuvastatin ,Crestor גם עבור חולים עם רמות נורמאליות של כולסטרול וללא היסטוריה של מחלות קרדיאליות.
שכיחות גבוהה לזיהומים וסוגים מסוימים של סרטן נצפית בחולות ב- Endometriosis
נשים עם אנדומטריוזיס (endometriosis) מציגות שיעורים גבוהים יותר של זיהומים בדרכי הנשימה העליונות או בואגינה, מלנומה וסרטן בשחלות וזאת בהשוואה לנשים באוכלוסייה הכללית.
פיקוח גליקמי הדוק, מוגבלים לחולים עם מחלות רקע מועטות?
נראה כי פיקוח אינטנסיבי על רמות הגלוקוז מסייע להפחית את שיעור האירועים הקרדיווסקולאריים אך ורק בקרב חולים המציגים שיעור נמוך עד בינוני של מחלות רקע
Rosuvastatin יעיל יותר מ- pravastatin עבור חולי HIV המטופלים במעכבי פרוטאז
מחקר אקראי מסוג מקרה ביקורת שפורסם בכתב העת AIDS מעלה כי טיפול ב- 10 מ"ג/יום של rosuvastatin יעיל יותר מטיפול ב- 40 מ"ג/יום של pravastatin לצורך הפחתת רמות ה- LDL כולסטרול והטריגליצרידים עבור חולי HIV-1 המטופלים ב- protease inhibitor ,PI.
יעילות ובטיחות טיפול ב- ezetimibe/simvastatin ו- niacin לחולי היפרליפידמיה
מחקר שפורסם ב- American Journal of Cardiology טוען כי טיפול משולש עם ezetimibe, simvastatin ו- niacin בשחרור מושהה יעיל יותר מטיפול כפול ב- simvastatin ו- ezetimibe ,E/S עבור חולים המצויים בסיכון גבוה להיפרליפידמיה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007