הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 11.12.09

 

הצעה לתיקון תקנות הרוקחים (תכשירים) התשמ"ו 1985
לצורך התאמתן למתכונת היבוא החדשה, מצורפת הצעה לתיקון תקנות הרוקחים – תנאי יצור נאותים.
נוהל 78- ניפוק תכשירים המכילים מרכיב בעל פוטנציאל לשימוש לרעה- עדכון 2 נוב' 09'
לאחר שנמצא כי קיים שימוש לרעה בתכשירים המכילים מרכיבים פעילים מסויימים, הוגדרו תנאים לשיווק והגבלות על הניפוק של תכשיר המכיל מרכיב פעיל בעל פוטנציאל לשימוש לרעה להלן: מרכיב מוגבל. במסגרת זו הוגבל שיווק חלק מאריזות התכשירים במרשם רופא בלבד.
נוהל 49 - הפצת עלון לצרכן ועלון לרופא לרופאים ולרוקחים- עדכון 2 נובמבר 2009
מטרת נוהל זה להגדיר את הדרישות מבעל רישום בכל הנוגע להפצת העלונים לצרכן ולרופא, כמתחייב מהוראות התקנות. העדכון העיקרי היה בהגדרת "עיתונות מקצועית".
נוהל 73 - מסלול דיון נוסף למבקשי רישום/ או התוויה חדשה, אשר בקשתם נדחתה
מטרתו של נוהל זה היא לאפשר למבקשי רישום או מבקשי התוויה חדשה, אשר בקשתם נדחתה או נדחתה חלקית, מסלול לדיון נוסף בבקשתו שנדחתה, וזאת ללא שיהא חייב לפנות לערכאות משפטיות .
נוהל 15 - סגירת תיק לרישום - עדכון 3 נובמבר 2009
בקשות לרישום תכשירים רפואיים מטופלות באגף הרוקחות במחלקת הרישום על-פי תקנות הרוקחים (תכשירים רפואיים) התשמ"ו – 1986.
כינוס האיגוד הישראלי לפרמקולוגיה קלינית ב- 7.1.2010
פרופ' קריבוי, יו"ר האיגוד לפרמקולוגיה קלינית מזמין את הרוקחים לכנס מדעי פרמקולוגי שיערך בתאריך 7/1/2010 ביום ה' בבי"ח אסף הרופא.
שיעורי התמותה מסרטן ירדו בכ- 10% במהלך העשור האחרון
שיעורי התמותה ממחלת הסרטן ירדו בקרב האיחוד האירופי בכ- 9% עבור גברים ובכ- 8% עבור נשים בין השנים 1990-1994 ו- 2000-2004.
עדכון H1N1: אלרגיה, עמידות לתרופות ומוטציות
ה- World Health Organization התייחס לאחרונה למספר דיווחים בנוגע לנגיף H1N1 של שנת 2009 אשר קיבלו התייחסות נרחבת מהתקשורת במהלך השבוע האחרון.
ה- WHO מעדכן את הקווים המנחים בנוגע לטיפול ב- HIV
סדרת המלצות מעודכנת שפורסמה בצורה מקוונת על ידי ה- World Health Organization תומכת בטיפול מוקדם ב- HIV. הקווים המנחים החדשים, המעדכנים את אלו שפורסמו בשנת 2006 כוללים את הדברים הבאים
MRI דינאמי היא הבדיקה המומלצת לאיתור צניחתם של איברים באגן
MRI דינאמי של דרכי השתן מאפשר איתור של צניחת איברי אגן הירכיים (pelvic organ prolapse) אשר יתכן ולא זוהו באמצעות MRI סטאטי או בבדיקה פיזיקלית, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת American Journal of Roentgenology.
מאמר פרשנות דוחק להרחבת הפרדיגמה הדיאגנוסטית בנוגע לפרינגיטיס בקרב צעירים
מאמר פרשנות שפורסם ב- Annals of Internal Medicine דוחק ברופאים לשנות את גישת הטיפול בפרינגיטיס (pharyngitis) בקרב מתבגרים ומבוגרים צעירים.
מידוד תשלומים והחזרים בשב"ן
חוזר עם הנחיות למידוד דמי החבר.
דוח ניטור שפעת - עדכון לשבוע שמסתיים ב- 5.12.09
נמשכת הירידה בקהילה בתחלואה דמוית שפעת ובזיהום חד בדרכי הנשימה העליונות המתבטאת בעיקר בבני 0-18 שנים.
המשך הטיפול במינונים נמוכים של אספירין בחולים הסובלים מכיב פפטי מדמם
מחקר שפורסם בצורה מקוונת ב- Annals of Internal Medicine מצא כי המשך הטיפול במינונים נמוכים של אספירין בחולים הסובלים מכיב פפטי מדמם עשוי להגביר את הסיכון להיארעות דימומים חוזרים אך גם להפחית פוטנציאלית את שיעורי התמותה.
FDA: שינויים בעלון לצרכן לתכשיר: diclofenac sodium topical gel 1%
ה- FDA הודיע על תוספת אזהרה לעלון התכשיר diclofenac sodium topical gel 1% בעקבות דיווחים שהתקבלו לאחר שיווק על פגיעה בכבד כתוצאה משימוש בתרופה.
ה- FDA מזהיר מפני שימוש ב-Valproate Sodium בהיריון
ה- FDA הודיע על עליה בסיכון למומים מולדים כגון,craniofacial defects cardiovascular malformations בתינוקות שנחשפו ל- Valproate Sodiumותכשירים דומים במהלך ההיריון.
סרטן השד תחת הטיפול ב- Aromatase inhibitors בהשוואה ל- Tamoxifen
מטא אנליזה שפורסמה ב- Journal of Clinical Oncology (מקוון) טוענת כי טיפול ב- aromatase inhibitors ,AIs מביא לשיעורי חזרה נמוכים יותר של סרטן השד בהשוואה לטיפול ב- tamoxifen, הן כטיפול ראשוני והן לאחר שנתיים-שלוש של טיפול ב- tamoxifen.
שאלון להערכה עצמית יעיל לזיהוי אנשים הנזקקים לבדיקת סקר רשמית לאיתור סוכרת
בדיקה המבוססת על שאלון פשוט הבודק את הסבירות לפתח את מחלת הסוכרת, עשויה לעודד אנשים המצויים בסיכון לפנות לרופא המטפל על מנת לבצע בדיקת סקר רשמית.
שימוש בחומצה פולית סביב תקופת ההתעברות מפחית משמעותית סיכון למומי לב מולדים
מחקר שפורסם ב- European Heart Journal (מקוון) טוען כי תוספים של חומצה פולית הניתנים סביב תקופת ההתעברות מסוגלים להפחית את הסיכון למומי לב מולדים (congenital heart defect – CHD).
USPSTF ממליץ נגד שימוש בגורמי סיכון לא מסורתיים להערכת הסיכון ל- CHD
ה- U.S. Preventive Services Task Force ,USPSTF פרסם לאחרונה קווים מנחים חדשים לשימוש בסמנים לא מסורתיים לצורך ביצוע בדיקות סקר להערכת הסיכון למחלות לב כליליות ובמיוחד עבור החולים שגורמי הסיכון המסורתיים מעידים כי הם מצויים בסיכון בינוני (Framingham score).
גלולות למניעת הריון יעילות לאחר ניתוח לתיקון אנדומטריוזיס
נראה כי שימוש פוסטאופרטיבי בגלולות למניעת הריון, מונע חזרה אנטומית או סימפטומטית לאחר ניתוח שמרני לטיפול ב- endometriosis.
המוגלובין A1c לאבחנה של סוכרת?
מחלת הסוכרת מאובחנת כיום באמצעות מדידות של ריכוז הגלוקוז בפלסמה בצום (כאשר הסף הוא ריכוזים שווים או גבוהים מ-7 mmol/l) או באמצעות מבחן להעמסת גלוקוז (כאשר הסף הוא ריכוזים שווים או גבוהים מ- 11.1 mmol/l).
קורס הכשרה ל- QP לרוקחים אחראיים
תקנות הרוקחים (תנאי יצור נאותים) התשס"ח 2008 מחייבת כל יצרן או יבואן תרופות למנות רוקח אחראי כאחד משלושת תפקידי המפתח בעסק.
בדיקות סקר לפרפור פרוזדורים עשויות למנוע 4,500 מקרי שבץ מדי שנה
בדיקות סקר אופורטוניסטיות לאיתור פרפור פרוזדורים (atrial fibrillation – AF) עבור חולים מעל לגיל 65 עשויות למנוע עד כ- 4,500 מקרי שבץ מדי שנה, כך עולה מראיות שפורסמו על ידי ה- NHS בבריטניה
משך תקופת האשפוז בבית החולים קשור בצורה הדוקה לשיעור הזיהומים המתרחשים
סקר המצאות בינלאומי שפורסם בכתב העת JAMA הראה כי הסבירות להיארעות זיהומים המתרחשים ביחידות לטיפול נמרץ (ICU), גבוהה יותר בקרב חולים המאושפזים זמן ארוך יותר.
מעכבי Neuraminidase לטיפול ומניעה של שפעת
ממחקר שסקר 20 מחקרים במבוגרים החולים בשפעת, נמצא כי אין הוכחות ברורות שמעכבי Neuraminidase כגון oseltamivir, מונעים סיבוכים כגון דלקת ריאות.
רמות נמוכות מאוד של Troponin T קשורות בכשל לבבי ובתמותה קרדיווסקולארית
אפילו רמות נמוכות מאוד של troponin T קרדיאלי קשורות בסיכון מוגבר לכשל לבבי ולתמותה מסיבות קרדיווסקולאריות בקרב חולים הסובלים ממחלת לב יציבה
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007