הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 04.12.09

 

כאב כרוני קשור בסיכון מוגבר לנפילות בקרב קשישים
כאבים כרוניים בקרב קשישים מהווים גורם סיכון לנפילות, כך עולה ממחקר שפורסם ב- JAMA.
הקווים המנחים של הקרן לציסטיק פיברוזיס בנוגע לטיפול בהחמרה ריאתית חריפה
הקרן לציסטיק פיברוזיס הקימה לאחרונה ועדה שמטרתה להגדיר את שאלות המפתח הקשורות להחמרה ריאתית (אפיזודות של החמרה חריפה בתסמינים) בקרב חולי ציסטיק פיברוזיס, לערוך סקירה סיסטמטית של הראיות הקליניות הקיימות ולספק המלצות לרופאים בנוגע לטיפול בחולים במחלה.
NHS- patient Safety Alert
על בטיחות התקנים בהרדמה
תופעות לוואי נפוצות תחת הטיפול במינונים נמוכים עד בינוניים של גלוקוקורטיקואידים
תופעות לוואי הינן נפוצות ביותר בקרב חולים הנוטלים גלוקוקורטיקואידים לטיפול במחלות דלקתיות, וזאת אף תחת מינונים נמוכים עד בינוניים. כך עולה ממחקר מתא אנליזה שבוצע על ידי חוקרים מהולנד.
שיעור התפשטות ה- HIV העמיד לתרופות מתייצב באירופה
שיעור הזיהומים ב- HIV העמיד לתרופות נמצא במגמת התייצבות באירופה החל משלהי שנת 2002 ועד סוף שנת 2005, כך עולה מדיווח שפורסם בגיליון ה- 15 בנובמבר של כתב העתJournal of Infectious Diseases.
Iodixanol ו- Iopamidol מראות רעילות כלייתית דומה
Iodixanol ו- Iopamidol טומנות בחובן סיכון דומה לגרימת contrast-induced nephrotoxicity בקרב חולים הסובלים ממחלת כליות כרונית וסוכרת העוברים בדיקת אנגיוגרפיה כלילית, כך מדווחים חוקרים בגיליון נובמבר של ה- American Heart Journal.
אותרה המולקולה הגורמת לאנשים שמנים לפתח סוכרת
חוקרים מאירופה זיהו לאחרונה מולקולה, אשר לדבריהם הינה בעלת תפקיד משמעותי ביותר בקשר שבין השמנה ובין התפתחותה של מחלת הסוכרת.
שילוב Certolizumab ו- Methotrexate יעיל לשיפור התסמינים המדווחים של חולי RA
תוספת של certolizumab pegol ל- methotrexate משפרת את איכות החיים, העייפות ותסמינים אחרים עליהם מדווחים חולי rheumatoid arthritis ,RA, כך עולה ממחקר אקראי מסוג מקרה ביקורת.
מיליוני אירופאים קונים תרופות ללא מרשם לטיפול בבעיות זקפה
יותר משישה מיליון גברים באירופה עוקפים את מערכת הבריאות על מנת להשיג מעכבי phosphodiesterase type 5 ,PDE5 לטיפול בבעיות זקפה (erectile dysfunction - ED)
האם אימונוגלובולין תוך ורידי יעיל לטיפול בילדים עם שוק טוקסי סטרפטוקוקלי?
מחקר שפורסם בכתב העת Clinical Infectious Diseases, טוען כי טיפול באימונוגלובולין תוך ורידי (intravenous immunoglobulin – IVIG) אינו משפר את שיעורי התמותה או מקצר את משך האשפוז בבית החולים של ילדים הסובלים מסינדרום השוק הטוקסי הנגרם על ידי סטרפטוקוקוס (streptococcal toxic shock syndrome – TSS).
ה- FDA מפרסם המלצות חדשות בנוגע למינוני השימוש ב- peramivir IV
ה- FDA עדכן לאחרונה את המלצותיו בנוגע למרשמים הניתנים לתרופה peramivir בטיפול IV כך שיכללו את המלצות המינון החדשות עבור טיפול בחולים עם מחלת כליה חמורה (end-stage) המטופלים בהמודיאליזה ועבור טיפול בחולים עם כשל כלייתי המציגים פינוי קריאטינין הנמוך מ- 10 מ"ל/דקה ואשר אינם מטופלים בהמודיאליזה.
TheMarker: פייזר חתמה על הסכם להקמת מיזם משותף עם פרוטליקס
פייזר חתמה על הסכם להקמת מיזם משותף עם פרוטליקס; תשלם לחברה הישראלית עד 115 מיליון דולר
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007