הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 27.11.09

 

מדוע שפעת העופות לא גרמה לפנדמיה?
שפעת העופות לא הצליחה לגרום עד כה לפנדמיה וזאת משום שנחוצות לפחות שתי מוטציות גנטיות סימולטניות בנגיף טרם יוכל לעבור בקלות מאדם לאדם, כך מציע מחקר חדש.
רוב הסיכויים כי בדיקות CT לאיתור תסחיפים בריאות יפיקו ממצאים מקריים
היעזרות ב- computed tomographic angiography על מנת לבדוק את הימצאותם של תסחיפים בריאות pulmonary embolism - PEטומנת בחובה סיכוי יותר מכפול למציאת ממצאים מקריים, כך עולה ממחקר שפורסם ב- Archives of Internal Medicine.
שיתוף פעולה בין רופאים ורוקחים עשוי להביא להורדת לחץ הדם בקרב חולי יתר לחץ דם
גישה משולבת של רופאים ורוקחים המיועדת לשליטה על מצבי יתר לחץ דם הינה יעילה ביותר, כך מדווח ה- Archives of Internal Medicine.
44 מיליון חולי סוכרת צפויים בשנת 2034
חוקרים מאוניברסיטת שיקגו, בנו מודל הבנוי מפרמטרים שונים, כגון גורמי סיכון, השפעת תרופות, ועוד.
ה- HPA מזהיר כי יתכן ושליש מילדי בית הספר בבריטניה לקו בשפעת החזירים
יתכן וכשליש מילדי בית הספר המשתייכים לאיזורים החמים כגון לונדון וחלקה המרכזי מערבי של המדינה לקו בשפעת החזירים במהלך הגל הראשון של הפנדמיה, כך מזהירה ה-Health Protection Agency ,HPA.
זן של שפעת החזירים העמיד בפני Tamiflu נמצא בוויילס
זן של שפעת החזירים העמיד בפני התרופה Tamiflu התפשט בין חולים שאושפזו בבית-חולים בדרום וויילס, כך אישר ה- National Public Health Service for Wales ,NPHS.
NICE ממליצה על remicade ו- humira לחולי קרונס
וועדה המייעצת ל- NICE נתנה אור ירוק לתכשירים remicade ו- humira להכנסתם לרשימת התרופות של ה- NHS- National Health Service לטיפול בחולי קרונס.
סאנופי אוונטיס קיבלה את אישור ה- EU לתכשיר Multaq
חברת סאנופי אבנטיס קיבלה את אישור ה- EU לתכשיר Multaq.
חוזר סמנכ"ל לפיקוח על קופות החולים ושב"ן- דיווח כספי
קופות החולים מתבקשות להעביר למשרד הבריאות דיווחים כספיים בניהם הצעות לתקציב, הצעות לתקציב פיתוח, וכן לשתף פעולה עם האגף לפיקוח על קופות החולים לצורך בקרה על תקציב הקופה, תקציב הפיתוח ותקציב הפרסום השיווק וקידום המכירות.
ISMP –Medication Safety Alert- לתאריך 19.11.2009
מצ"ב –Medication Safety Alert- לתאריך 19.11.2009
המלצות בדבר חשיפה לנורות פלורסצנטיות קומפקטיות (CFLs)
משרד הבריאות הוציא המלצות בדבר חשיפה לנורות פלורוצנטיות. מצאנו לנכון להביא את ההמלצות לאור העובדה כי סביבת העבודה של מרבית הרוקחים היא תאורה פלורוצנטית.
פסוריאזיס והסיכון לסרטן
חולי פסוריאזיס מציגים סיכון גבוה במקצת ללקות בסרטן. הסיכון הגבוה ביותר נמצא בקרב החולים המציגים מחלה חמורה יותר או ממושכת יותר.
ACOG מפרסמים קווים מנחים חדשים בנוגע לבדיקות סקר של צוואר הרחם
קווים מנחים קליניים חדשים לבדיקות סקר ציטולוגיות של צוואר הרחם מציעות כי יש להתחיל ולערוך בדיקות סקר בגיל 21, ולא בגיל בו התקיימו לראשונה יחסי מין.
נראה כי תחליפי ניקוטין בטוחים לשימוש במהלך ההריון
נראה כי טיפול בתחליפי ניקוטין (nicotine replacement therapy – NRT) הינו יעיל ואינו קשור ישירות לתופעות לוואי בקרב נשים בהריון.
האלגוריתם 'QFracture' מסוגל לחזות את הסיכון לשברים אוסטיאופורוטיים ל-10 שנים
נראה כי האלגוריתם ' QFractureScore' המסוגל להציג את הסיכון לשברים אוסטיאופורוטיים ל-10 שנים, יעיל יותר מהאלגוריתם ' FRAX' של ה- World Health Organization, כך עולה ממאמר שפורסם ב- BMJ.
Docetaxel ו- Trastuzumab משפרים את השרידות בסרטן שד מוקדם
בקרב נשים המציגות סרטן שד עם קשריות לימפה חיוביות או המציגות סרטן שד מוקדם בסיכון גבוה עם קשריות לימפה שליליות, נצפתה שרידות נטולת מחלה טובה יותר כאשר הוחלפה vinorelbine ב- docetaxel כאג'ובנט לטיפול ב- fluorouracil, epirubicin ו- cyclophosphamide ,FEC.
סטטינים זקוקים לרמות גבוהות של HDL-C על מנת למנוע התקפי לב
נטילה של סטטינים לצורך הורדת רמות ה- LDL או הכולסטרול ה"רע" הינה בעלת יעילות מוגבלת במניעת הסיכון להתקפי לב או למחלות קרדיווסקולאריות באם ישנן רמות נמוכות של HDL או כולסטרול "טוב".
סטטינים מפחיתים את הסיכון הקרדיווסקולארי בקרב נשים בריאות
נטילה של סטטינים עשויה להפחית את הסיכון הקרדיווסקולארי בקרב נשים בריאות שאינן מציגות כל סימן למחלת לב, כך עולה מתת הניתוח האחרון למחקר JUPITER
הסיכון למחלות קרדיווסקולאריות דומה על רקע של RA וסוכרת
בהשוואה לאוכלוסיה הכללית, חולים ב- rheumatoid arthritis ,RA מציגים סיכון כפול ללקות במחלות קרדיווסקולאריות, כך מדווחים חוקרים בגיליון ה- 15 בנובמבר של כתב העתArthritis and Rheumatism
על כל הילדים מתחת לגיל 5 להתחסן נגד שפעת החזירים
תוכנית החיסון הבריטית נגד שפעת החזירים עומדת להתרחב כך שתכלול את כל הילדים מתחת לגיל 5, כך המליצה ה- Joint Committee on Vaccination and Immunization ,JCVI
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007