הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 20.11.09

 

בית מרקחת נווה אביבים נסגר בצו מינהלי
רופאת מחוז ת"א הוציאה צו סגירה לבית מרקחת נווה אביבים ברמת אביב, ת"א. הצו הוצא בעקבות ביקורת פתע של רוקחי לשכת הבריאות המחוזית.
הודעת רוקחות מחוזית לבתי המרקחת
כידוע לכם מאמצעי התקשורת בית מרקחת זה נעל את שעריו. במידה ובית מרקחת זה יבקש להחזיר לכם את התכשירים שרכש מכם אבקש להקפיד במשנה זהירות לקבל רק תרופות הנחזות כתקינות ובתנאי שהן משתייכות לאצוות שסופקו על ידכם לבית מרקחת זה.
תקנה 28- פרסום תרופות- קבלת אישור מוקדם לפרסום
פרסום תרופות מוסדר בתקנה 28 - לתקנות הרוקחים (תכשירים) התשמ"ו-1986, ועל-פי נוהל פרסום תכשירים רפואיים (נוהל 24 – עדכון 2 – מאי 2005).
חוקרים מתנגדים לשינוי קווי ההנחיה לממוגרפיה
ועדה מטעם ה US Preventive Services Task Force ,USPSTF- פרסמה המלצות חדשות הנוגעות לגילוי מוקדם של סרטן השד.
FDA: הודעה לקרדיולוגים ואנדוקרינולוגים עלSibutramine
ה- FDA הודיע כי הוא בוחן מידע ראשוני ממחקרים אחרונים המצביע על הקשר בין חולים המשתמשים בreductil- Sibutramine ואירועים קרדיווסקולאריים.
בדיקה לנוכחות Matrix Metalloproteinase יעילה לניטור סרטן בשלפוחית
מדידת רמות ה- matrix metalloproteinase ,MMP בשתן יכולה לסייע להבחין בין אנשים בריאים ובין חולים עם סרטן חוזר בשלפוחית השתן, כך טוען מחקר שפורסם בגיליון נובמבר של כתב העתThe Journal of Urology.
ירידה במספר המקרים של שפעת החזירים תומכת בתוכנית החיסון לבתי הספר
הצורך הקיים בתוכנית החיסון לבתי הספר הודגם על ידי הירידה במספר מקרי שפעת החזירים בחופשת הסמסטר.
ה- FDA מבקש מידע בנוגע למשקאות המכילים קפאין ואלכוהול
ה- FDA ביקש לאחרונה מידע מכ- 30 יצרנים של משקאות אלכוהוליים המכילים קפאין, הבקשה כללה את השאלה מדוע הם מאמינים כי מוצרים אלו בטוחים?
האם HbA1c הינו אכן מדד יעיל לבדיקות סקר לצורך זיהוי סוכרת מסוג 2?
השימוש ב- HbA1c בלבד לצורך ביצוע בדיקות סקר לסוכרת מסוג 2, מביא לאבחנה שגויה של מספר גבוה של אנשים. כך מזהיר ביוכימאי בכיר.
Losartan לטיפול בכשל לבבי: מינון גבוה יעיל יותר ממינון נמוך
ה- angiotensin-receptor blocker (ARB) - losartan מביא לשיפור טוב יותר במצבם של חולים לאחר כשל לבבי כאשר הוא ניתן במינונים גבוהים.
TheMarker: הרפורמה של אובמה עשויה לסכן את הבריאות של טבע
בשבוע שעבר נשיא ארה"ב ברק אובמה יכול היה לסמן לעצמו ניצחון - בית הנבחרים אישר את הרפורמה בבריאות שתאפשר לאזרחים עניים לקבל מימון למרשם ראשון לתרופה גנרית.
Niacin בשחרור מושהה או Ezetimibe?
Niacin בשחרור מושהה הפחית משמעותית את עובי ה- carotid intima media כשניתן בשילוב עם סטאטין, וזאת בהשוואה ל- Ezetimib.
תגובת Merck למחקר Niacin בשחרור מושהה ו- Ezetimibe
דר' קים נשיא מעבדות המחקר של חברת Merck, יצא בתגובת נגד למחקר המשווה את עובי ה- carotid intima media בחולים שקיבלו Niacin בשחרור מושהה או Ezetimibe
חלמוני ביצה עשויים להפחית את הסיכון ל- Macular Degeneration הקשורה בגיל
צריכה של חלמוני ביצה עשויה להפחית את הסיכון ללקות ב- macular degeneration יבשה התלויה בגיל וזאת על ידי העלאת ריכוז הפיגמנט המקולארי.
אנדוסקופיה באמצעות קפסולה אלחוטית אפשרית עבור ילדים צעירים
אנדוסקופיה באמצעות קפסולה אלחוטית אפשרית לצורך איתור פתולוגיות קטנות במעי בקרב ילדים מתחת לגיל 8, כך טוען מחקר שפורסם בכתב העת Gut.
המעבר למערכות אלקטרוניות מגביר את הסיכון לבחירה מוטעית של אופיואידים
בחירה שגויה של תרופות הינה אחד מהסיכונים הגדולים ביותר אשר הוצגו עם המעבר לשימוש במערכות אלקטרוניות לניהול הטיפול התרופתי
דיאטה דלת שומן קשורה במצב רוח משופר לאחר שנה
מטופלים עשויים לשאול לגביו של מחקר קטן אשר טען כי דיאטה דלת שומן נמצאה כקשורה עם שיפור במצב הרוח וזאת בהשוואה לדיאטה דלה בקרבוהידרטים אשר הביאה להפחתה דומה במשקל.
יחסי מין אחראים לשיעור הזיהומים הגבוה ב- HBV
נראה כי העברה הוריזונטלית, ככול הנראה באמצעות מגע מיני היא האחראית לשיעור ההמצאות הגבוה של זיהומים ב- hepatitis B virus ,HBV בקרב נשים בהריון בהונג-קונג.
PTSD הינו נפוץ בקרב נשים בהריון
Post-traumatic stress disorder ,PTSD המופיע במהלך ההיריון קשור בהתנהגות מסוכנת של האם (לדוגמא עישון ושימוש בחומרים אסורים) ובתופעות לוואי לא רצויות לאם ולעובר.
ירידה בשיעור המקרים של שפעת החזירים אך עליה בשיעור מקרי התמותה
מספר הייעוצים ומקרי ההדבקה המשוערים בשפעת החזירים ירד בשבוע שעבר, אך מספרם של מקרי התמותה כתוצאה מהזיהום בנגיף עלה באופן חד.
אין יתרונות קליניים לטיפול ברה וסקולריזציה של עורק כליה טרשתי
רה וסקולריזציה המיועדת לטיפול ב- atherosclerotic renovascular disease והמבוצעת במעל ל- 15% מהחולים הללו בארה"ב אינה מציגה כל ראיות המצביעות על יתרונות קליניים
דיווח מקרה: עמידות ל- oseltamivir מהלך טיפול פרופילקטי נגד שפעת החזירים
התיאור הנוכחי מדווח על הופעתה של עמידות ל- oseltamivir בקרב נגיף האינפלואנזה H1N1 במהלכו של טיפול פרופילקטי בקרב משפחה אשר באה במגע עם אדם שאובחן כחולה בשפעת החזירים.
היארעות סרטן ומות בחולי לב איסכמיים לאחר טיפול בחומצה פולית וויטמין B12
הטיפול בחומצה פולית וויטמין B12 קשור לעליה בשכיחות מחלת הסרטן ובתמותה בחולי אי ספיקת לב בנורבגייה שם אין העשרה של חומצה פולית במזון.
נוגדי דיכאון הפועלים על מסלול הסרוטונין עשויים להיות קשורים בבעיות במפרקים
השימוש ב- serotonin receptor 2A (5-HT2A)-blocking antidepressants עשוי להגביר את הסיכון לבעיות שונות במפרקים, כך פורסם בכתב העת Arthritis and Rheumatism .
קורס "היבטים קליניים בפסיכיאטריה ונוירולוגיה" - בי"ס לרוקחות האוניברסיטה העברית
נפתח הרישום לקורס החדש: "היבטים קליניים בפסיכיאטריה ונוירולוגיה" (כולל היבטים בחקר המוח ובייעוץ תרופתי) מטעם המדור ללימודי המשך של בית הספר לרוקחות, האוניברסיטה העברית בירושלים.
FDA הרס ונמק של סחוס בחולים שקיבלו אינפוזיה תוך מפרקית של מרדימים מקומיים
ה FDA מודיע לצוות הרפואי על 35 דיווחים על הרס ונמק של סחוס (chondrolysis) בחולים שקיבלו אינפוזיה תוך מפרקית ממושכת (48-72 שעות) של מרדימים מקומיים כדי לטפל בכאב לאחר ניתוח.
FDA- אינטראקציה בין clopidogrel ו- omeprazole
ה- FDA מודיע על אינטראקציה בין clopidogrel ,plavix ו- omeprazole. לקיחת שני התכשירים בו זמנית מפחיתה את היעילות של clopidogrel. הפרדה בזמן הלקיחה של שני התכשירים אינה מקטינה את האינטראקציה.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007