הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 30.10.09

 

רשימת התכשירים הרלוונטיים לנוהל 78
רשימת התכשירים הרלוונטיים לנוהל 78- ניפוק תכשירים המכילים מרכיב פעיל בעל פוטנציאל לשימוש לרעה.
טיפול אנטיביוטי של שלושה ושבעה ימים יעיל באותה מידה לאחר כריתת שקדים
לקיצור משטר הטיפול האנטיביוטי המקובל משבעה ימים לשלושה ימים בעקבות כריתת שקדים (tonsillectomy) אין כל השפעה משמעותית על הכאב הפוסט אופרטיבי, על מספר הימים עד החזרה לדיאטה נורמאלית או על מספר הימים עד לחזרה לרמת פעילות נורמאלית בילדים.
עופרת או מגנטים אינם יעילים לטיפול בדלקת פרקים
מחקר מקרה ביקורת לא מצא כל הבדל בכאב או בהיבטים נוספים של osteoarthritis בין חולים שטופלו במגנטים ובין קבוצות ביקורת שטופלו בצמידי עופרת ובאמצעים אחרים.
FDA מעכב אישור ל- denosumab לטיפול באוסטיאופורוזיס שלאחר גיל הבלות
ה- FDA פרסם מכתב תגובה בנוגע ל- Biologic License Applications ,BLA עבור denosumab ,Prolia של חברת Amgen Inc המיועד לטיפול ולמניעה של אוסטיאופורוזיס (osteoporosis) שלאחר גיל הבלות
אנטגוניסטים ל- Aldosterone אינם מצויים בשימוש מספק לטיפול בכשל לבבי
אנטגוניסטים ל- Aldosterone נרשמים רק לכשליש מהחולים המתאימים לטיפול שכזה בעת השחרור מבית החולים לאחר שלקו בכשל לבבי, כך מדווח מחקר שפורסם בכתב העת JAMA.
Mirapexin לטיפול במחלת פרקינסון אושרה לשימוש בבריטניה
חברת Boehringer-Ingelheim משיקה פורמולציה לשחרור מושהה (prolonged-release) של pramipexole (Mirapexin®) המיועדת לשימוש פעם ביום לצורך טיפול בסימנים ובסימפטומים של מחלת פרקינסון (idiopathic Parkinson’s disease).
Medication Safety Alert
Medication Safety Alert לתאריך 22.10.2009
אירגון רוקחות קיבל אישור משרד הבריאות להכללת הרוקחים לקבלת חיסון H1N1
לקראת תחילת מבצע החיסונים כנגד "שפעת החזירים" פנתה הוועדה המיקצועית של אירגון רוקחות בישראל למשרד הבריאות בבקשה לכלול את רוקחי ישראל כאוכלוסיה מועדפת לחיסון ולחסנה בגל החיסונים הראשון
מרבית החולים מעוניינים לתקשר עם הרופאים המטפלים באמצעות הדואר האלקטרוני
כשני שליש מהחולים בבריטניה (64%) היו מעוניינים כי הרופא המטפל ישלח להם את אבחנתו באמצעות הדואר האלקטרוני, כך עולה מסקר שנערך על ידי חברה לסקרי שוק.
אין יתרונות קליניים לעליה ברמות תאי ה- CD4 המתווכת ע"י IL-2 עבור חולי איידס
מחקר חדש מאשר כי טיפול ב- interleukin-2 מגביר את ספירת תאי ה- CD4+ בקרב חולים עם זיהום ב- HIV, אך שעליה זו אינה מתורגמת לטובת הפחתה בסיכון לזיהומים אופורטוניסטיים או למוות.
נשים בהריון מצויות בעדיפות גבוהה לקבלת החיסון נגד שפעת החזירים
יש לעודד נשים בהריון להגיע בדחיפות לקבלת החיסון נגד שפעת החזירים. ההמלצה החדשה פורסמה בעקבותיהם של שני מקרי תמותה של נשים בהריון שאירעו בשבוע שעבר, כולל מקרה אחד של נערה בת 17 מהגבול הסקוטי.
שינה משותפת קשורה בתסמונת המוות בעריסה, אלכוהול מהווה אף הוא גורם
כמחצית מהתינוקות שנפטרו כתוצאה מ-"תסמונת המוות בעריסה" (SIDS – Sudden infant death syndrome) ישנו עם אחד ההורים, כך מדווח מחקר שפורסם ב- BMJ.
מחקר ישראלי מוצא קשר בין מחלת גושה למחלת פרקינסון
בכנס ה- 59 של American Society of Human Genetics הוצגה עבודה המצביעה על מוטציה באנזים הגורם למחלת הגושה, כסובסטרט עבור אנזים ה-parkin.
מחקר חדש ומעודד: מטפורמין מקטין את הסיכון לסרטן
מטפורמין (Metformin) וגליטזונים (glitazones) יכולים להוריד את הסיכון לסרטן אצל מטופלים הלוקים בסוכרת מסוג 2 ויכולים למנוע סרטן גם אצל מטופלים שאינם חולים בסוכרת, כך סוברים החוקרים במחקר חדש שהתפרסם לאחרונה.
מחקר נוסף מאשר את יעילותה של זריקה בודדת של Pandemrix כנגד H1N1
חברת GlaxoSmithKline מפרסמת כי ניסוי קליני שני שנערך ב- Pandemrix, חיסון נגד שפעת החזירים, מאשר גם הוא כי מנה בודדת מסוגלת לייצר תגובה חיסונית משמעותית.
ה- FDA מאשר את Fluarix, חיסון נגד שפעת עונתית המיועד לילדים
ה- FDA אישר לאחרונה את Fluarix, חיסון לא פעיל המיועד כנגד שפעת עונתית, החיסון מיועד לילדים בגילאים 3-17. חיסון זה אושר בעבר לשימוש במבוגרים.
ACP מפרסם קווים מנחים לבדיקות הורמונאליות ולטיפולים תרופתיים לבעיות בזקפה
קווים מנחים קליניים חדשים שפורסמו על ידי ה- American College of Physicians מציינים כי גברים אשר פונים לטיפול עקב בעיות בזקפה, יטופלו תחילה ב- phosphodiesterase-5 (PDE-5) inhibitors.
Gardasil מאושר לשימוש עבור גברים
Gardasil, חיסון כנגד ה- HPV human papillomavirus אושר למניעה של genital warts עבור גברים בגילאים 9-26, כך הודיע לאחרונה ה- FDA
Rituxan (rituximab) - PML
חברת גנטק וה- FDA הודיעו על מקרה שלישי שלPML progressive multifocal leukoencephalopathy בחולה אשר טופל ב-.Rituxan
חיסון ל HPV כתוספת לבדיקות סקר אינו עומד במבחן עלות-תועלת נשים מגיל 30+ בארה"ב
מחקר שפורסם ב- Annals of Internal Medicine טוען כי מתן חיסון כנגד HPV לנשים מעל גיל 30 העוברות בדיקות סקר לסרטן צוואר הרחם אינו עומד במבחן עלות-תועלת.
FDA: שינויים בעלון המידע המצורף ל- iron dextran injection ,Dexferrum
ה- FDA הודיע לאחרונה על שינויים בעלון המידע המצורף ל-iron dextran injection ,Dexferrum וזאת בעקבות דיווחים על תגובות של anaphylaxis שכללו אף מקרי מוות לאחר נטילה פרה-אנטרלית של המוצר.
Thiopurines קשור לסיכון מוגבר ללימפומה בחולים ב- Inflammatory Bowel
חולים המשתמשים ב- thiopurines לטיפול ב- inflammatory bowel disease מצויים בסיכון מוגבר ללקות בהפרעות לימפופרוליפרטיביות (lymphoproliferative), כך טוען מחקר תצפית שפורסם בצורה מקוונת ב- Lancet.
בדיקת עובי אבי העורקים משפרת היכולת להערכת הסיכון הקרדיווסקולארי לחולי סוכרת
ה- Carotid intima-media thickness IMT הינו גורם מפתח בהערכת הסיכון לתחלואה ותמותה קרדיווסקולארית בקרב חולי סוכרת מסוג 2, כך דווח בכתב העת Diabetes.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007