הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר× סגירה
להרחבה בנושא
כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חדשות Pharmaline לתאריך: 16.10.09

 

סיטוזן עלול להפחית רמות VALPROATE בדם ובכך לגרום לפרכוסים
סיטוזן המשמש בתכשירים טבעיים להרזיה יכול לגרום לירידה ברמת התרופה VALPROATE בדם וכך להפחית מהיעילות של טיפול האנטיאפלפטי ולגרום לפרכוסים.
ריסוק באמצעות לייזר – הטיפול הטוב ביותר עבור אבנים בשופכן
נראה כי טיפול באבנים בשופכן (ureteric lithiasis) באמצעות יורתרוסקופיה רטרוגרדית ולייזר מסוג holmium :YAG הינו יעיל יותר מאשר טיפול ב- extracorporeal shockwave lithotripsy ,ESWL, כך דיווחו חוקרים מספרד ב- BJU International.
יש צורך בבירור נוסף עבור מעשנים המציגים שיעול דמי וצילום חזה נורמאלי
על הרופאים להמשיך ולחקור את מצבם של מעשנים המציגים שיעול דמי (hemoptysis), אפילו אם צילום החזה המבוצע להם אינו מציג כל ממצאים היוצאים מגדר הרגיל וזאת משום ש-10% מחולים אלו יראו ממאירות, כך טוענים חוקרים מבריטניה.
Tocilizumab הושקה בבריטניה לטיפול ב- Rheumatoid Arthritis
חברת Roche השיקה בבריטניה את התרופה tocilizumab ,RoActemra שהינה אנטגוניסט לקולטן ל- interleukin-6
ה- FDA מדווח על תמותה בעקבות טיפול ב- zanamivir ,Relenza
ה- FDA ו- GSK הודיעו למערכת הבריאות בארה"ב על מקרה מוות של חולה באינפלואנזה אשר טופלה ב- zanamivir ,Relenza אשר סופק באבקה לאינהלציה ואשר הומס ונשאף על ידי מכשיר אינהלציה מכני.
עדכון H1N1: ה- CDC מפרסם את לוחות הזמנים לחיסון עבור שנת 2009
על ילדים החל מגיל 6 חודשים ועד גיל 9 שנים לקבל שתי מנות של חיסון כנגד הנגיף H1N1 של שנת 2009 בהפסקה של 4 שבועות בין שתי המנות, כך הודיע ה- CDC ב- MMWR.
לרופאים הכללים תפקיד מפתח בקמפיין כנגד הצהבת הנגיפית מסוג C
ה- DoH דוחק באחרונה ברופאים הכללים להיות "על המשמר" ולאתר כ- 100,000 אנשים באנגליה אשר אינם יודעים כי נדבקו בצהבת מסוג C.
חולי פרקינסון מעוניינים להיות מעורבים יותר בהחלטות הנוגעות לטיפול בהם
תוצאותיו של סקר שנערך לאחרונה מעלות כי מרבית מחולי הפרקינסון מעוניינים להיות מעורבים יותר בהחלטות הנוגעות לטיפול בהם.
החיסון נגד נגיף ה- HPV אינו עומד בשיקולי עלות-תועלת עבור בנים
כאשר בוחנים עלות לעומת תועלת ברמת האוכלוסייה הכללית, מתברר כי אין זה יעיל לחסן בנים כנגד human papillomavirus ,HPV, כך עולה מניתוח שפורסם ב- BMJ ומתבסס על מודלים המדמים תחלואה באוכלוסייה.
טיפול מוקדם ב- Glatiramer Acetate עשוי לעכב התקדמות טרשת נפוצה
טיפול מוקדם ב- glatiramer acetate עשוי לעכב את התפתחותה של טרשת נפוצה המאובחנת קלינית, כך טוען מחקר שמומן על ידי התעשייה ופורסם ב- Lancet.
נראה כי חיסון נגד שפעת עונתית מספק מעט הגנה כנגד נגיף ה- H1N1
נראה כי חיסון נגד הזנים העונתיים של נגיף השפעת מספק הגנה מסוימת נגד נגיף ה- H1N1 של שנת 2009 ובמיוחד נגד זיהומים חמורים. כך טוען מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- מקוון BMJ מקוון.
חשיפה תוך רחמית ל- SSRI ותוצאותיה
לדבריו של מחקר שפורסם בכתב העת Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine, חשיפה תוך רחמית ל- selective serotonin reuptake inhibitors ,SSRIs עשויה להגביר את הסיכון ללידה מוקדמת, להגביר את הסיכוי לציון Apgar נמוך ולהגביר את סיכויי התינוקות להתאשפז ביחידה לטיפול נמרץ.
חומרת דלקת הריאות והעומס החיידקי
עומס חיידקי גבוה בעת האשפוז נמצא כקשור עם הצורך בהנשמה מלאכותית, התפתחות של הלם ותמותה תוך כדי אשפוז בבית החולים, בקרב חולים הסובלים מדלקת ריאות פנאומוקוקלית שנרכשה בקהילה (pneumococcal pneumonia).
ICD לא מספק כל יתרון בשלבים המוקדמים שלאחר MI
נראה כי השתלה של דיפיברילטור מיוקרדיאלי (cardioverter-defibrillators – ICDs) אינה מספקת כל יתרון בנוגע לשרידות של חולים המצויים בסיכון גבוה בשלבים המוקדמים שלאחר MI. כך מדווח ה- New England Journal of Medicine.
דיאטה ים תיכונית מפחיתה את הסיכון ללקות בדיכאון
דיאטה בסגנון ים תיכוני קשורה בסיכון מופחת לפתח דיכאון, כך מדווח כתב העת Archives of General Psychiatry.
מחסור בשעות שינה וצריכת אלכוהול משפיעים על הנהיגה של אנשים הסובלים מ-OSA
חולים הסובלים מדום נשימה חסימתי בשינה (obstructive sleep apnea – OSA) מציגים סיכוי גבוה יותר לבצע תאונת דרכים לאחר הגבלה חלקית בשעות השינה או לאחר צריכה מתונה של אלכוהול וזאת בהשוואה לאנשים שאינם סובלים מההפרעה
הקשר בין קרינת UVB, וויטמין D והתמותה במגיפת האינפלונזה 1918-19 בארה"ב
הקשר בין קרינת UVB וויטמין D והתמותה במגיפת האינפלונזה בשנים 1918-19 בארה"ב מאמר שפורסם לאחרונה דן בקשר האפשרי שבין קרינת UVB ,solar ultraviolet-B - UVB וויטמין D בהפחתת שיעורי התמותה במהלך מגיפת האינפלואנזה שהתרחשה בין השנים 1918-1919 בארה"ב.
זוהתה מטרה לתרופות אשר עשויה למנוע התפשטות סרטן
Cancer Research UK זיהה מטרה פוטנציאלית לתרופות אשר עשויה למנוע את התפשטותם של תאים סרטניים בגוף.
FAST מפגין ביצועים נמוכים עבור חולים עם חוסר יציבות המודינאמית
יתרונותיו של ה- Focused Assessment with Sonography for Trauma ,FAST כוללים העדר שימוש בקרינה מייננת, יכולת לביצוע בדיקות סדרתיות ורגישות של 70-90% בזיהוי hemoperitoneum.
תוספי ויטמין D קשורים לירידה בסיכון לנפילות
מינונים גבוהים של תוספי ויטמין D עשויים להפחית את הסיכון לנפילות בקרב מבוגרים, כך עולה ממטא-אנליזה שפורסמה ב- BMJ.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007